Perspekti - Mollė Karamele
Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Mollė Karamele

Njė recetė e mrekullueshme qė do tė kėnaqė familjen tuaj me shijen e kėndėshme tė karameles nė mollė.

Mollė Karamele
Mollė Karamele
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 14/11/2017 08:26, Ndryshuar: 14/11/2017 15:27
Koha e pėrgatijes: 25 minuta

Veshja karamel e ftoh mollėn pėr rreth 15 minuta ose derisa karameli tė forcohet.

Pėrbėrėsit pėr 6 persona:

6 kokrra mollė

400 gramė karamele (tė mbėshtjella, qė u kemi hequr mbėshtjellėset)

2 lugė qumėsht

Pėrgatitja:

Heqim bishtat nga ēdo mollė dhe futim nga njė shkop artizanal nė majė tė ēdo molle. Lyejmė me gjalpė njė fletė pjekjeje.

Vendosim karamelet dhe qumėshtin nė njė tas nė mikrovalė dhe i lemė nė mikrovalėn e nxehur pėr 2 minuta, duke i trazuar here pas here. Lerini tė ftohen pak.

Rotulloni ēdo mollė nė salcėn e karameleve deri sa tė mbulohen mire me karamel. Vendosini nė fletėt e pėrgatitura.

Gatim tė mbarė dhe ju bėftė mirė!


Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
&"32#

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.
Reklamė