Perspekti - Ėmbėlsirė me biskota plazma.
Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Ėmbėlsirė me biskota plazma.

Njė ėmbėlsirė e lehtė dhe gatuhet shpejt

Ėmbėlsirė me biskota plazma.
Ėmbėlsirė me biskota plazma.
Nga: Ndricim Topalli
Publikimi: 12/03/2016 20:49

Pėrbėrėsit:

36 biskota plazma

600 ml qumėsht + 100 ml qumėsht

1 puding ēokollate

5 lugė sheqer

3 lugė niseshte

2 lugė kakao

125 gr margarinė

Udhėzimet:

Pėrziejmė pluhurin e pudingut, kakaon, sheqerin dhe niseshten me 100 ml qumėsht kurse 500 ml qumėsht e vendosim tė vlojė.

Pasi vlon qumėshti shtojmė pėrbėrėsit e tretur dhe e pėrziejmė derisa tė trashet pudingu.

Largojmė pudingun e trashur nga zjarri dhe shtojmė margarinė. E pėrziejmė derisa tė shkrihet margarina.

Nė njė enė tė thellė dhe tė ngushtė shtrojmė fletė plastmasi.

Nė tė shtrijmė 12 copė biskota plazma, tė cilat paraprakisht i kemi njomur me 100 ml qumėsht, i hedhim njė tė tretėn e masės sė pudingut dhe e rrafshojmė mirė.

Pastaj vendosim pėrsėri njė shtresė me biskota tė njomura nė qumėsht dhe pėrsėri i vendosim sipėr masėn e pudingut.

Kur masa tė ketė mbaruar, ėmbėlsirėn e lėmė nė frigorifer pėr 1 deri nė 2 orė.

Mė pas ėmbėlsirėn e kthejmė pėrmbys nė njė tabaka tė rrafshėt, largojmė plastmasin dhe e dekorojmė sipas dėshirės me krem pana ose ēokollatė tė shkrirė.


Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
0E4BN

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.