Perspekti - Efektet e shėndetshme tė akullores
Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Efektet e shėndetshme tė akullores

Akullorja ėshtė ėmbėlsira mė e preferuar gjatė stinės sė verės.

Efektet e shėndetshme tė akullores
Nga: Ndricim Topalli
Publikimi: 11/10/2015 15:37

Kujtojmė se pėrveē freskisė qė ajo mund tė sjellė nė organizmin tonė ka njė ndikim shumė pozitiv gjithashtu. Disa nga vetitė e shėndetshme tė saj janė;

Ėshtė e pasur me kalcium

Personave tė rritur u nevojiten rreth 1.000 mg kalcium, derisa fėmijėt kanė mė shumė nevojė pėr kėtė mineral. Shkaku i qumėshtit dhe ajkės sė ėmbėl, qė janė baza e kėtij artikulli ėshtė burim i mirė i vitaminave A dhevitaminave B.

Ndihmon nė ruajtjen e peshės trupore

Kjo ėshtė njė ėmbėlsirė e ftohtė shihej si vrasės i linjės sė trupit, por nė bazė tė hulumtimeve tė fundit, kaliumi zvogėlon vlerėn e saj kalorike, qė ėshtė midis 125 dhe 300 kalori nė 100 gramė prodhim.

Ėshtė e pasur me vitamina dhe antioksidues

Akullorja e lėngshme qė pėrgatitet nga pemėt e ngrira dhe tė freskėta pėrmbajnė shumė vitamina, derisa ai me shije tė kafesė dhe ēokollatės, siguron njė dozė meantioksidues, qė mbrojnė zemrėn.

Reklamė

Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
OK5OZ

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.