Perspekti - Cili celular karikohet mė shpejt?
Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Cili celular karikohet mė shpejt?

iPhone 8 nga Apple, Note 8 nga Samsung dhe OnePlus 5 tė gjithė janė tė shpejt sa i pėrket mbushjes sė baterisė, por cili nga ata ėshtė mė i miri?

Cili celular karikohet mė shpejt?
Cili celular karikohet mė shpejt?
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 16/10/2017 10:25, Ndryshuar: 16/10/2017 17:26

Siē duket, prodhuesit e celularėve tė menēur nuk po mund tė bėjnė shumė sa i pėrket zgjatjes sė jetėgjatėsisė sė baterisė, megjithatė nė vend tė kėsaj po punojnė nė shpejtėsinė e mbushjes sė baterive.

Pėr tė zbuluar se cili nga kėta tre celularė mbushet mė sė shpejti bateri, Danny Winget ka publikuar njė video nė YouTube ku e ka testuar shpejtėsinė e mbushjes sė celularėve tė ri iPhone 8, HTC U11, Galaxy Note 8 dhe OnePlus 5.

Duke pėrdorur vetėm mbushės dhe kabllo origjinale, ai ka testuar se sa shumė ėshtė mbushur secila pajisje pas 15 minutave, 30 minutave, 45 minutave dhe njė ore.

Tė gjithė celularėt kishin performuar mirė, ku vetėm Note 8 ishte mbushur mė pak se 50% bateri pas 30 minutave nė rrymė.

Sidoqoftė, pas 60 minutave kishte dalė njė fitues dhe duket se fitues ėshtė celulari qė kushton mė lirė.

Pra, pas njė ore nė rrymė, OnePlus 5 ishte mbushur 96% bateri.

Vendin e dytė e ka zėnė HTC U11 me 85% bateri pas njė ore, ndjekur pas nga iPhone 8 me 82% bateri.

I fundit ka rezultuar tė jetė Note 8, i cili kishte menaxhuar tė mbushet bateri vetėm 69% pas njė ore nė rrymė.

Pra, OnePlus qartazi ėshtė fituesi nė kėtė betejė sa i pėrket mbushjes mė tė shpejt tė baterive.


Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
4I"RI

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.
Reklamė