Perspekti - Plazhet mė tė mira nė Karaibe.
Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Plazhet mė tė mira nė Karaibe.

Sapo pushimet tė mbarojnė ne fillojmė tė mendojmė pėr pushimet qė bėjmė gjatė dimrit dhe gjatė festave tė fundvitit.

Pushime nė plazhet e mrekullueshme tė karaibeve
Pushime nė plazhet e mrekullueshme tė karaibeve
Nga: Ndricim Topalli
Publikimi: 11/03/2016 15:01

Gjatė dimrit tė gjithė kėrkojnė pėr zona ku ndodhen ujra termale ose vende ku klima ėshtė mė e ngrohtė se nė Europė.

Dhe vendi mė i bukur dhe mė i lirė pėr tė shkuar janė Karaibet, ose siē edhe quhet ndryshe parajsa tropikale. Por cilat janė 7 plazhet mė tė bukura nė Karaibe me tė cilat ia vlen tė mburresh dhe tė bėsh foto pėr rrjetet sociale?

Varadero, Kubė.

Resortet nė Kubė janė me rėrė tė imėt dhe tė bardhė njėlloj si plazhet e tjera nė Karaibe por me mė pak njerėz se destinacionet e tjera, dhe me njė ndjenjė shumė mė tė vėrtetė. Vendi mė i mirė nė Kubė ėshtė Varadero, ku plazhi prej 10 miljesh ėshtė i lidhur me 20 hotele qė kushtojnė shumė mė pak se resortet e tjera tė ngjashme me ishuj tė tjerė. Nė kėtė vend mund tė eksplorosh dhe tė shijosh shpellat e krijuara nė det vetėm me njė varkė tė vogėl.

Varadero, Kubė.

Varadero, Kubė.

Plazhi Maho, St. Maarten.

Ky ėshtė plazhi ku avionet fluturojnė 30 centimetra sipėr kokės suaj. Paqe dhe qetėsi? Jo. Nje eksperiencė qė nuk do ta gjeni askund tjetėr nė botė? Absolutisht. Koha mė e mirė pėr tė qenė sa mė pranė vdekjes duke shijuar njė avion Boeing 747 duke u ngritur nė fluturim ose duke u ulur nė tokė ėshtė ora 2 deri nė 4 pasdite.

Plazhi Maho, St. Maarten

Plazhi Maho, St. Maarten

Gjiri i Bardhė, Jost Van Dyke, BVI.

Ėshtė njė nga 25 plazhet mė tė mira nė botė. Por Ishujt e Virgjėra Britanike (British Virgin Islands) janė lehtėsisht tė aksesueshme nė restorante, bare dhe aktivitete tė tjera nė tė cilat ju mund tė dėshironi tė angazhoheni ndėrkohė qė shijoni rėrėn e bardhė dhe perfekte.

Njė nga kėto bare ėshtė Soggy Dollar ku u shpik edhe ilaēi kundėr dhimbjeve.

Gjiri i Bardhė, Jost Van Dyke, BVI.

Gjiri i Bardhė, Jost Van Dyke, BVI.

Playa Negra, Vieques, Puerto Rico.

Ėshtė i fshehtė, i largėt (duhet tė kaloni pėrmes shkretėtirės dhe tė kaloni njė lumė pėr tė arritur atje), dhe, po, ėshtė njė rėrė e bardhė dhe e pastėr nė mėnyrė fanatike.

Playa Negra, Vieques, Puerto Rico

Playa Negra, Vieques, Puerto Rico

Maracas, Trinidad.

Ėshtė aq afėr sa kėtė vend mund ta arrish sapo tė dalėsh nga xhungla apo sapo tė futesh nė ishull. Shkėmbinjtė e dendur tropikalė janė pranė rėrės dhe palmave. Plus qė banorėt e plazhit kanė bėrė njė balancė mes tė mbajturit tė kėtij vendi lokal dhe tė pastėr dhe ende tė presin turistė nga vende tė tjera. Pjata kombėtare tradicionale ėshtė peshkaqeni i pjekur, dhe kėtė gatim nuk mund ta provoni kudo.

Plazhet e Maracas, Trinidad

Plazhet e Maracas, Trinidad

Buck Island, St. Croix, USVI.

Ishulli Buck nuk ėshtė i populluar me njerėz dhe nuk ėshtė i mbushur me turistė, por nėsė ju vėrtet dėshironi tė pėrjetoni vetminė nė njė ishull tė braktisur, 30 minuta me varkė nga ishulli kryesor ka plazhet perfekte dhe njė pamje mahnitėse tė qytetit St. Croix.

Nėse jeni njė person ambicioz, dhe nėse koha e mirė iu ndihmon, ju mund tė peshkoni pėr njė kohė tė gjatė rreth tė gjithė ishullit.

Buck Island, St. Croix, USVI.

Buck Island, St. Croix, USVI.

The Baths, Virgin Gorda, BVI

Ishujt Baths janė njė hapsirė e tėrė me gurė gjigandė tė formuara nga vullkanet tė cilat kanė formuar shpella tė panumėrta dhe pishina nė tė cilat mund tė luani. Me njė shėtitje tė shkurtėr ju mund tė gjeni vende plotėsisht private larg syve tė njerėzve.

Dhe nėse gurėt gjigandė dhe shpellat nuk janė plotėsisht nė pėlqimet tuaja, ju mund tė bėni njė shėtitje tė shkurtėr pėrmes Parkut Kombetar tė The Baths nė plazhet e Devil's Bay dhe Spring Bay, tė dyja me mė shumė rėrė tė bardhė dhe ujė tė kaltėr.

The Baths, Virgin Gorda, BVI

The Baths, Virgin Gorda, BVI

Reklamė

Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuajJu keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
<9*,W

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.
Reklamė
Reklamė