Ja arsyet pėrse nuk duhet tė synoni pėr tė qenė tė parėt nė punė.
Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Ja arsyet pėrse nuk duhet tė synoni pėr tė qenė tė parėt nė punė.

Edhe pse nė pamje tė parė mund tė duket e ēuditshme, ėshtė e vėrtetė se tė jesh mė i miri nė punė shpeshherė shoqėrohet me mė shumė dizavantazhe sesa avantazhe.

Edhe pse nė pamje tė parė mund tė duket e ēuditshme, ėshtė e vėrtetė se tė jesh mė i miri nė punė shpeshherė shoqėrohet me mė shumė dizavantazhe sesa avantazhe.
Edhe pse nė pamje tė parė mund tė duket e ēuditshme, ėshtė e vėrtetė se tė jesh mė i miri nė punė shpeshherė shoqėrohet me mė shumė dizavantazhe sesa avantazhe.
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 07/09/2017 20:44
Perspekti ju tregon arsyjet pėrse nuk duhet tė synoni tė jeni i pari nė punėn tuaj:

1. Nėse ju jeni me tė vėrtetė shumė tė aftė nė profesionin tuaj, madje mė i miri nė kompaninė ku punoni, ka shumė mundėsi qė juve t'ju mbingarkojnė me punė ekstra, madje duke pėrfunduar edhe detyra tė kolegėve tuaj tė cilėt mund t'i pėrfundonin vetė nėse do tė punonin pak mė shumė.

2. Kur ju e realizoni njė detyrė qė ju ėshtė caktuar nė mėnyrėn mė tė mirė tė mundshme, eprorėt tuaj mėsohen me njė fakt tė tillė dhe ndalojnė t'ju vėnė nė dukje meritat tuaja, madje dhe atėherė kur frytet e punės suaj janė shumė tė mėdha dhe pozitive mbi kompaninė nė tė cilėn punoni.

3. Nėse jeni mė i miri nė punė, gjithmonė do tė ndeshni njė ose mė shumė kolegė nė ambientin tuaj tė punės qė do tė jenė xhelozė pėr ju dhe madje mund tė shkojnė deri aty sa si pasojė e kėsaj xhelozie tė ankohen tek eprorėt pėr ju.

4. Ka edhe njė grup punėdhėnėsish, tė cilėt nuk kanė aspak qejf qė tė kenė nė kompaninė e tyre, punonjėsit mė tė mirė. Punonjėsit mė tė mirė u shkaktojnė atyre stres dhe nė pjesėn mė tė madhe tė kohės i bėjnė qė tė ndihen nervozė. Ata sigurisht qė duan rendiment dhe performancė tė niveleve tė larta, por ata nuk duan aspak qė ju tė jeni mė tė mirė se edhe ata vetė.

5. Nėse ju njiheni si njė ndėr personat qė mund tė zgjidhni dhe merrni pėrsipėr ēdo sfidė sado e vėshtirė tė jetė ajo, atėherė kjo gjė mund t'ju kthehet kundėr, sepse ju me siguri qė do t'i hyni nė hak "kohės suaj tė lirė". Kini kujdes sepse ju rrezikoni qė asnjėherė tė mos ta mbyllni punėn nė orarin e caktuar dhe madje mund tė sakrifikoni edhe fundjavat tuaja pėr tė pėrfunduar njė detyrė tė caktuar.

6. Kur ju jeni mė tė mirėt nė punėn qė bėni aktualisht, ju rrezikoheni tė mos lėvizni kurrė nė njė nivel mė tė lartė, sepse askush nuk do tė donte t'ju kishte larg.

7. Kur ju jeni mė tė mirėt nė punėn tuaj, tė gjithė mėsohen me njė gjė tė tillė dhe tė gjithė performancėn tuaj e marrin si tė mirėqenė. Ajo ēka ėshtė mė e keqja nė kėtė rast ėshtė se paga juaj nuk ndryshon, ajo mbetet e njėjta, pavarėsisht punės suaj.

8. Nėse jeni mė tė mirėt ėshtė e sigurt qė do tė bėni armiq. Fatkeqėsisht, nė kėtė mėnyrė funksionon bota!

9. Kur ju jeni mė tė mirėt, disa organizata apo kompani nuk do t'ju bėjnė qė tė ndiheni aspak rehat dhe do tju lėnė nė dorė zgjidhjen e vetme: largimin. Kjo gjė zakonisht ndodh sepse ju u keni lėnduar egon e tyre personale. Ata nuk janė mėsuar qė tė kenė tė bėjnė me njerėz mė tė mirė se vetja, prandaj nuk duan qė rutina e tyre e zakonshme tė prishet.

Reklamė

Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuajJu keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
#1Th)

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.
Reklamė