Sa orė nė ditė duhet tė punoni nėse dėshironi tė keni sukses?
Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Sa orė nė ditė duhet tė punoni nėse dėshironi tė keni sukses?

Ndjekja e pasionit tuaj kėrkon mė shumė punė por ėshtė mė pėrmbushėse sesa tė lidhni veten nė njė punė tė cilėn e keni vetėm pėr tė paguar faturat.

Sa orė nė ditė duhet tė punoni nėse dėshironi tė keni sukses?
Sa orė nė ditė duhet tė punoni nėse dėshironi tė keni sukses?
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 26/12/2017 20:34

Puna prej 9-5 ėshtė vjetruar. Bota funksionon 24/7, por kjo nuk do tė thotė se edhe ju duhet ta bėni kėtė. Gjėrat kanė ndryshuar dhe ju do tė mėsoni se si tė arrini sukses pa punuar nė rutinėn prej 9-5 tė prindėrve tuaj.

Para se tė kalojmė nė atė se si saktėsisht tė arrini sukses, duhet tė mbani nė mendje se bota ka ndryshuar pėrgjithmonė. Interneti ėshtė makina e re e shtypit. Ėshtė bibloteka e re. Ėshtė baza e re e tė dhėnave nėn asnjė trup kontrollues tė vėrtetė. Mund t'a pėrdorni atė gjithkund nė botė nė ēdo kohė.

Pėrdorni kėto parime pėr tė arritur sukses.

Fokusohuni nė atė qė doni

Ėshtė e lehtė tė tundoheni nga industritė e pasura. Por pasioni ėshtė ai i cili do ju vė nė lėvizje gjatė njė periudhe tė gjatė. Nėse dėshironi tė zgjedhni njė udhėzues tė shitjeve duhet t'a bėni pėr shkak se jeni pasionant pėr tė, jo sepse mendoni se do tė fitoni shumė para nga ajo. Njėra nga pikat mė tė rėndėsishme qė duhet tė kuptoni ėshtė qė pasioni iu shtyen drejt mjeshtėrisė. Dhe mjeshtėria e fushės tuaj tė zgjedhur ėshtė ajo qė ju sjell para tė mėdha.

Kini durim dhe mos i impononi gjėrat

Nė moment nervozizmi, mund tė jetė tunduese tė lini punėn tuaj dhe tė ndiqni pasionin. Por duhet tė jeni praktikė. Lėnia e punės tuaj dhe zhytja nė biznesin tuaj tė ri ėshtė njė rrezik i madh, dhe jo i vlefshėm. Mos merrni gjithēka qė keni dhe t'i vendosni nė tė kuqen.

Kini durim dhe mėsoni gjatė pushimit tuaj. Ndėrtoni biznesin tuaj tė pavarur. Vetėm kur tė filloni tė bėni para, duhet tė merrni nė konsideratė lėnien e punės tuaj ditore dhe tė vazhdoni me orar tė plotė.

Mendoni nė mėnyrė kreative se si tė bėni para

Nuk mund tė prisni tė bėni shumė para duke bėrė ato qė tė gjithė tė tjerėt bėjnė. Mendoni nė mėnyrė kreative dhe gjeni atė ide tė madhe. Kėrkoni tė gjitha kėndet duke hapur profile nė media sociale dhe duke u lidhur me njerėzit nė industrinė tuaj. Kėrkoni tė kontaktoni edhe pronarėt e biznesit edhe konsumatorėt. Kuptoni se ēfarė po bėjnė bizneset e tjera dhe se ēfarė duan konsumatorėt. Qėllimi ėshtė tė gjeni diēka qė konsumatorėt duan dhe qė bizneset ende nuk e kanė bėrė. Kjo ėshtė fusha juaj.

Kur gjeni fushėn tuaj, mund tė filloni tė merrni nė konsideratė se a ėshtė ideja juaj e zbatueshme. Ju mund tė bėni njė prototip, tė ndėrtoni njė ekip dhe tė shihni se a mund tė fitoni para nga ato.

Nė fund, kėmbėngulėsia ėshtė ēelėsi. Ju me siguri qė nuk do tė keni sukses herėn e parė. Do tė keni nevojė pėr pėrpjekje pėr tė pasur sukses. Por kėmbėngulėsia ėshtė ēelėsi dhe duhet tė keni vullnet qė tė mos dorėzoheni qė tė merrni rezultatet qė dėshironi. Gatishmėria qė tė mėsojė nga dėshtimet e dikujt ėshtė ajo qė e karakterizon ndėrmarrėsin.


Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuajJu keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
7d-b!

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.