Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Real Madrid 0-0 Roma (penallti 6-7): ndeshja e parė e Rafa Benitez pėrfundon pa gola, por humbet nė penallti.

Ndeshja e parė e Rafa Benitez nė krye tė Real Madrid nuk ėshtė njė nga ndeshjet pėr tu mbajtur mend gjatė pasi dy ekipet lumbered me njė barazim zhgėnjyes - vetėm pėr tė humbur nė penallti.

Sergio Ramos (majta) dhe Francesco Totti udhėheqin ekipet nė Melbourne Cricket Ground
Nga: Ndricim Topalli
Publikimi: 18/07/2015 17:39

Martin Odegaard vazhdoi ndeshjen pėr palėn spanjolle dhe duk i mprehtė sė bashku me Gareth Bale dhe Cristiano Ronaldo, por Real nuk mundi tė krijonte shumė shanse tė qarta.

Daniele De Rossi goditi traversėn dhe Keylor Navas bėrė dy pritje tė mira por nuk kishte gjė mė tepėr pėr tu emocionuar nė Melbourne Cricket Ground.

Ishte hera e parė qė Rafa Benitez drejtoi ekipin e Real Madrid, por asnjėra nga skuadrat nuk mundi tė gjente golin fitues

Roma e filloi lojėn mirė duke vėnė Real-in nėn presion me aksione si De Rossi qė goditi traversėn nga njė distancė e afėrt dhe gjuajtja e Francesco Totti u prit nė vizė nga portieri i Read Madrit.

Odegaard, i cili filloi ndeshjen e parė te tij pėr skuadrėn spanjolle, dukej mjaft mire dhe goditi njė kros tė rrezikshm nė zonė i cili u mbrojt nga Mapou Yanga - Mbiwa.

Pastaj Bale pati njė gjuajtje tė parė tė mirė pėr Real-in e cila shkoi drejt e nė duart e portjerit tė Romes, Morgan De Sanctis. Navas, i cili duket se ka marrė vendin e Iker Casillas dhe kėmishėn me Nr 1, bėri njė pritje mjaft tė rėndėsishme nga njė korner nė minutėn e 31.

ISCO ishte nė njė formė mjaft tė mire pėr anėn e Benitez pasi ai bėri hikje tė bukura, por loja nuk kishte ndonjė entuziazėm tė vėrtetė ose cilėsi nė fundin e tretė tė fushės. Real kishte njė pretendim pėr penallti tė hedhur poshtė nga arbitri kur krosi i Lucas Vasquez goditi krahun e Torosidis.

Loja pastaj shkoi nė penallti, ku Roma triumfoi 7-6 pas Lucas Vasquez humbi dhe Seydou Keita shėnoi nga goditja vendimtare.


Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
93jkZ

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.