Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Si mund ti fitoni zemrėn njė Dashi?

Nėse mashkulli qė tė pėlqen ėshtė Dash, gjėrat janė shumė tė thjeshta, sepse atyre u pėlqejnė lidhjet e gjata.

Si mund ti fitoni zemrėn njė Dashi?
Si mund ti fitoni zemrėn njė Dashi?
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 25/11/2017 13:09

Dashi ėshtė xheloz. Shpeshherė e tepron jashtė mase, bėhet i fiksuar dhe shtypės ndaj partnerit tė tij. Kjo ėshtė mangėsia mė e madhe qė ka.

Nė anėn tjetėr ėshtė i kėndshėm, gazmor, i pėlqejnė udhėtimet, nuk ėshtė tip qė zė rrėnjė nė divan. Me ekonominė ėshtė i kujdesshėm, prandaj ėshtė mirė t'i tregosh qė nuk je xhepshpuar. Nuk ėshtė kurrnac, por i kujdesshėm.

I pėlqen ta mbajnė me tė mira, sidomos njė femėr, jo edhe aq pėr sa i pėrket punėve tė shtėpisė, por tė dojė t'ia dijė pėr tė, t'i dėgjojė problemet dhe t'i japė zgjidhje, kėshilla dhe ta ndihmojė nė fushėn psikologjike.

Sė fundmi, pėr shkak se Dashi ėshtė pak i turpshėm dhe tradicional, pa qenė domosdoshmėrisht puritan, atij i pėlqen qė lėvizjet nismėtare t'i kryejė femra dhe mundėsisht tė jetė mė e lirshme se ai. Ēdo gjė e veēantė do ta nxisė, sepse ai ėshtė i hapur pėr pėrvoja tė reja, por i duhet thjesht dikush qė ta marrė pėr dore.

Reklamė

Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
?^63

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.