Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Pse nuk mund ti largoni mendimet negative nga koka?

A keni dėshiruar ndonjėherė tė ndaloni sė menduari pėr diēka qė nuk ia vlen?

Pse nuk mund ti largoni mendimet negative nga koka?
Pse nuk mund ti largoni mendimet negative nga koka?
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 23/11/2017 12:44

Ekzistojnė shumė njerėz qė shqetėsohen emocionalisht pėr gjėra, shpeshherė tė parėndėsishme dhe shkencėtarėt duket se kanė zbuluar arsyen pėr kėtė.

Ata kanė identifikuar njė kimikat nė kujtesė qė nuk na lejon tė zhdukim mendimet e padėshiruara. Zbulimi arrin tė shpjegojė se gjithēka vjen nga simptoma e zakonshme e ankthit, ē'rregullimit tė stresit, depresionit dhe skizofrenisė.

Sipas BBC, studiuesit thonė se kontrollimi i mendimeve tona ėshtė thelbėsor pėr mirėqenien.

Reklamė

Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
'eQ/@

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.
Reklamė