Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Bashkoni duart dhe kushtojini vėmendje kėtij detaji

Ėshtė e zakonshme tė dėgjosh se personaliteti, karakteristikat dhe gjuha e trupit tonė thonė shumė gjėra rreth nesh, por shumica prej nesh nuk mund tė kenė dėgjuar pėr linjat e duarve.

Bashkoni duart dhe kushtojini vėmendje kėtij detaji
Bashkoni duart dhe kushtojini vėmendje kėtij detaji
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 20/11/2017 15:50

Sipas studiuesve, thuhet se linjat tona zbulojnė informacion mė tė sinqertė rreth nesh, si natyra jonė dhe ēfarė lloj njerėzish jemi. Perspekti sjell disa nga shpjegimet pėr linjat nė pėllėmbėt tona qė pėrshkruajnė mėnyrėn se si ne dashurojmė dhe ēfarė natyre kemi.

Linjat janė nė tė njėjtin nivel

Njerėzit qė me linja ne te njejtin nivel partnerė, konsiderohen si mė tė lumtur. Njerėzit tė cilėt kanė linja nė tė njėjtin nivel janė mė tė qėndrueshėm dhe janė ata qė duan shumė dhe do tė bėjnė gjithēka pėr t'ju mbajtur tė lumtur. Partnerė tė tillė janė ata qė nuk do tė tju lėnė kurrė vetėm nė kohė tė vėshtira dhe janė shumė seriozė nė lidhje me marrėdhėnien e tyre. Ata janė tė ndjeshėm dhe opinioni dhe pikėpamjet e tė tjerėve kanė rėndėsi pėr ta.

Vija e majtė ėshtė mė e ulėt

Njerėzit, tė cilėt kanė vijėn e majtė mė tė ulėt, nė pėrgjithėsi bien nė dashuri me persona qė janė mė tė vjetėr se ata, sepse u pėlqejnė njerėzit qė e kanė pėrjetuar jetėn dhe mund tė veprojnė si udhėrrėfyes pėr ta. Ata janė partneri mė romantik dhe i dashur dhe nuk ju bėjnė tė ndiheni sikur jeni ēuditėrisht ndryshe. Ata konsiderohen si njerėzit mė tė pavarur dhe do tė sakrifikojnė diēka pėr t'ju bėrė tė ndiheni tė lumtur dhe tė sigurt.

Linja e majtė ėshtė mė e lartė

Njerėzit tė cilėt kanė vijėn e majtė mė tė lartė janė shumė aventureskė dhe asgjė nuk mund t'i mbajė prapa. Janė ata qė rrallė marrin seriozitet nė ndonjė marrėdhėnie dhe kryesisht bien nė dashuri me njerėzit qė janė mė tė rinj. Ata gjithmonė kanė njė dėshirė intensive pėr tė bėrė diēka tė re dhe pėr tė arritur qėllimet qė njerėzit mendojnė se nuk mund tė arrijnė kurrė. Ata rrallė duken tė jenė seriozė nė njė marrėdhėnie, por kur e duan dikė qė e duan me ashpėrsi.


Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
Q@).@

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.
Reklamė