Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Gjėrat nuk ju ecin siē duhet? Ja gabimet qė po bėni...

Kur gjėrat nuk shkojnė siē duhet fajin mund ta ketė edhe shenja juaj e horoskopit. Ja gabimet qė bėn ēdo shenjė e si pasojė ēdo gjė shkon ters.

Gjėrat nuk ju ecin siē duhet? Ja gabimet qė po bėni...
Gjėrat nuk ju ecin siē duhet? Ja gabimet qė po bėni...
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 17/11/2017 18:17

Dashi

Pjesėtarėt e kėsaj shenje janė tepėr eksplodues kryesisht pėr shkak tė xhelozisė. Atyre iu pėlqen qė tė kėrkojnė arsye pėr grindje edhe aty ku ajo nuk ekziston. Janė mjeshtėr tė vėrtetė tė agresivitetit pasiv, prandaj nėse ndonjė gjė nuk iu shkon pėr shtati, atė do t'ua thėnė troē edhe atė, jo njė, por disa herė.

Demi

Kjo shenjė e mundon partnerin me anė tė injorimit. Si edhe te Dashi, Demin mė sė shpeshti nė dashuri e mundon xhelozia. Partnerin mund ta mundojnė edhe duke aktruar se ēdo gjė ėshtė nė rregull. Nė fund, nėse doni qė grindja tė marrė fund, duhet t'i thoni Demit se ai ka pasur tė drejtė.

Binjakėt

Binjakėt kurrė nuk janė tė kėnaqur. Pjesėtarėt jo stabilė tė kėsaj shenje, nė lidhje mė sė shumti janė tė pėrqendruar te vetvetja, e nga ana tjetėr presin qė vazhdimisht tė angazhohet rreth tyre. Me qėllim nxisin xhelozinė te partneri. Fjalėt e rėnda dhe ofendimet nuk janė tė huaja pėr ta.

Gaforrja

Pjesėtarėt e kėsaj shenje preken lehtė. Gjėja mė e keqe te Gaforrja ėshtė fakti se mund tė preken pa marrė parasysh ēka iu thoni. Janė tė preokupuar me atė se ēka mendojnė tė tjerėt, e kur tė zemėrohen bėhen pa ndjenja dhe tė gatshėm qė pėrgjithmonė ta "fshijnė" atė qė i ka lėnduar.

Luani

Luani gjithmonė gjen arsyetim pėr veten e vet. Pjesėtarėt e kėsaj shenje i dinė dobėsitė e partnerit tė vet dhe sa herė qė ndihen tė rrezikuar, do ta refuzojnė fajin, vetėm qė vetė tė duken mė tė mirė. Bėhen tepėr tė padurueshėm nėse nuk e marrin vėmendjen qė e presin dhe qė mendojnė se e meritojnė.

Virgjėresha

Ėshtė e pamundur qė tė plotėsohen tė gjitha pritjet dhe ambiciet e Virgjėreshės. Pjesėtarėt e kėsaj shenje gjithmonė janė tė gatshėm qė tė kritikojnė, e mė tė ashprit janė ndaj partnerit tė tyre. Nėse ēdo gjė nuk ėshtė e pėrkryer, qoftė edhe nė dashuri, ata menjėherė shqetėsohen. Mund ta pėrcjellin partnerin, meqė janė posesivė.

Peshorja

Peshorja gjithmonė e di mė mirė se ju. Me pjesėtarėt e kėsaj shenje njeriu e ka vėshtirė ta dijė se ku qėndron, meqė pėr gjėra tė parėndėsishme mund ta ndryshojnė qėndrimin dhe disponimin. Ata mendojnė se e dashura e tyre duhet t'i dėgjojė pėr gjithēka, prandaj edhe e luajnė rolin e atij qė i di tė gjitha.

Akrepi

Pjesėtarėt e kėsaj shenje nuk janė stabilė nė dashuri. Ata janė tė prirė ndaj aferave dhe flirtit. Janė tė prirė edhe pėr manipulime dhe rrena, vetėm qė ta realizojnė qėllimin e vet. Nėse i turpėroni nė shoqėri, zor se do t'ua falin kėtė. Nuk hezitojnė edhe t'ju sulmojnė me mėnyra tė poshtra.

Shigjetari

Shigjetari gjithmonė veten e vendos nė rend tė parė. Edhe pse ėshtė i gatshėm qė tė pėrbetohet pėr dashuri tė pėrhershme, ai vazhdimisht e shikon vetėm atė qė i pėrshtatet atij dhe si ta kthejė situatėn nė dobi tė vet. Nėse gaboni, ata ju mbajnė ligjėrata, por nėse ju tentoni ta bėni njė gjė tė tillė, kur ata gabojnė, pjesėtarėt e kėsaj shenje do tė ofendohen rėndė.

Bricjapi

Kjo shenjė e ēmend partnerin e vet me kėrkesa. Sikur edhe Virgjėresha, Bricjapi ka pritje tė shumta nga partneri, gjė qė e thekson vazhdimisht. Mund tė mendojė diēka, e tė thotė diēka krejt tjetėr. Pjesėtarėt e kėsaj shenje janė nė gjendje qė t'i fshehin mirė ndjenjat e veta dhe insistojnė qė problemi nuk qėndron te ta.

Ujori

Ujori nuk di ēka do tė thotė tė jesh partner i pėrkushtuar. Pjesėtarėt e kėsaj shenje janė aq krenarė me veēantinė e vet, saqė afėr tyre askush nuk mund tė ndihet i dashur. Adhurojnė qė tė mbajnė inat, por edhe tė aktrojnė, vetėm e vetėm qė t'i realizojnė qėllimet e veta. Nėse i lėndoni, do t'ua kthejnė dyfish.

Peshqit

Peshqit i fshehin frikėt e tyre me anė tė akuzave. Janė tė vetėdijshėm pėr angazhimin e vet tė madh nė dashuri, prandaj kanė frikė se partneri nuk do tua kthejė me tė njėjtėn masė. Vazhdimisht e testojnė dashurinė e partnerit, e shpesh bėhen xhelozė pa kurrfarė arsyeje.

Reklamė

Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
V!_):

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.
Reklamė