Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Ēfarė i frikėson mė shumė shenjat e horoskopit nė njė lidhje?

E dini ēfarė i frikėson shenjat e horoskopit nė njė lidhje? Perspekti jua tregon nė kėtė artikull.

Do ishte mirė qė ēdo gjė tė shkonte vaj nė njė lidhje, por ja qė nuk ėshtė kėshtu.
Do ishte mirė qė ēdo gjė tė shkonte vaj nė njė lidhje, por ja qė nuk ėshtė kėshtu.
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 21/09/2017 08:18, Ndryshuar: 21/09/2017 15:31

Disa nga kėto frikėra janė surprizuese.

Do ishte mirė qė ēdo gjė tė shkonte vaj nė njė lidhje, por ja qė nuk ėshtė kėshtu.

Tė gjithė mendojmė se personi mė i qetė, mė i arsyeshėm dhe i qartė me veten do sjellė mė pak dramė nė njė lidhje. E vėrteta ėshtė, se pas kėtyrė tipareve, tė gjithė kėmi dobėsitė dhe frikėn e fshehur kur bėhėt fjala pėr dashurinė dhe marrėdhėnien me njė tjetėr partner.

Ja cila ėshtė frika juaj mė e madhe nė njė lidhje:

Dashi

Dashi i trembet idesė se do zbulohet. Pavarėsisht sa qėndrim tė fortė qė mban, kjo shenjė ėshtė pak nevrike dhe shkakton konflikt. Dashi kalon njė kohė tė gjatė nėn frikėn se do zbulohen pėr veprimet e tij jo fort tė mira dhe do i duhet tė pėrballet me tė.

Demi

Kjo shenjė ėshtė shumė e dhėnė pas dashurisė dhe shpesh e ndjen veten tė dobėt prej saj. Duke qėnė se jepet shumė pas njė lidhjeje ka frikė se kjo do e bėjė tė paaftė pėr t'u pėrballur me humbjen mė vonė.

Binjakėt

Vendimet janė ato qė shkatėrrojnė sistemin nervor tė binjakėve. Nėse binjakėt janė nė njė lidhje, e kanė tė pamundur tė marrim njė vendim qė do e ēojė lidhjen e tyre nė progres apo regres. Gjithmonė kėrkojnė nga partneri tė bėjė hapin e parė.

Gaforrja

Frika e Gaforres ėshtė mungesa e sigurisė, si nė dashuri ashtu dhe nė jetė. Shpesh, pa dashur dhe pa vullnetin e tyre, e futin veten nė rrethana stresuese vetėm nga frika e pasigurisė. Gaforrja ėshtė e lumtur kur ka dikė qė tė kujdeset pėr ta dhe t'i tregojė gjthmonė sa e dashuron.

Luani

Frika mė e madhe e Luanit ėshtė mos ketė vėmendje. Nėse sheh qė partneri nuk po i kushton mė kohė, nuk po ve re njė ndryshim tek ata apo nuk po i pėrfill si mė parė, Luani mund tė arrijė deri aty sa tė hakmerret dhe tė shkatėrrojė njė lidhje.

Virgjėresha

Virgjėresha i trembet zhgėnjimit. Ata e matin ēdo gjė mė tė shkuarėn dhe nėse lidhja e re po shkon nė ato rrugė, e kanė shumė tė vėshtirė ta pranojnė dhe shpesh stepen duke shkatėrruar kėshtu marrėdhėnien.

Peshorja

Peshorja ka njė frikė tė madhe nėse nuk gjen balancėn nė njė lidhje. Sa tė dashur dhe tė dhėnė janė pas partnerit tė tyre aq shumė duan tė jenė dhe me veten, duke patur kėshtu kohėn dhe hapėsirėn e tyre. Nėse partneri ėshtė tepėr kėrkuar ndaj tyre, mund tė humbin kontrollin.

Akrepi

Frika titpike e Akrepit ėshtė sigurisht, tradhėtia. Kjo shenjė ėshtė mjaft besnike nė njė lidhje dhe nėse kupton qė diēka e tillė po ndodh, mund tė arrijė tė bėjė keq, shumė keq.

Sigjetari

Shigjetari i frikėsohet monotonisė dhe rutinės. Nėse lidhja nuk ka mė gjallėri dhe avetura, shumė shpejt do tė kuptoni se e keni humbur dashurinė me njė tė tillė.

Bricjapi

Natyrisht njė shenjė e tillė ėshtė tepėr e arsyeshme dhe ka gjithmonė diēka pėr tė thėnė. Nėse bisedat, mendimet dhe opinionet e njė Bricjapi bien nė vesh tė shurdhėt, ėshtė pikėrisht ajo qė e tremb atė pa masė.

Ujori

Ujori i druhet idesė se nuk ka zgjedhje tjetėr. Ata e urrejnė se nė njė lidhje nuk kanė mundėsi tė zgjedhin ēfarė duan, dhe se ėshtė partneri qė bėn gjithmonė ligjin.

Peshqit

Peshqit kanė njė frikė tė rrėnjosur thellė nė ta, atė tė refuzimit. Nėse partneri i tyre i refuzon dhe humb interesin tek ta, prisni qė tė bien nė depresion tė thellė, tė ankohen, tė qajnė dhe ēdo gjė tjetėr.


Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
U#da6

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.