Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Ngjyra qė ju tėrheq mė sė shumti mund tė reflektojė personalitetin tuaj.

Ka shumė teste personaliteti tė cilat mund ti bėni, por testi mė i lehtė ėshtė ai qė ka tė bėjė me ngjyrat.

Ngjyrat prej tė cilave tėrhiqemi thonė shumė pėr atė sesi jemi.
Ngjyrat prej tė cilave tėrhiqemi thonė shumė pėr atė sesi jemi.
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 02/03/2017 15:12

Ngjyrat prej tė cilave tėrhiqemi thonė shumė pėr atė sesi jemi. Ngjyra specifike tregojnė pėr humorin specifik tė njė njeriu, ndjenjat, dhe karakteristika tė tjera personaliteti me shkallė tė frikshme pėrpikmėrie.

Gjeni ngjyrėn qė ju pėlqen, dhe mė pas lexoni pėrshkrimin qė i pėrshtatet asaj ngjyre, dhe shikoni sa pėrshtatet pėrshkrimi me personalitetin tuaj.

Vjollcė

Individėt qė tėrhiqen nga ngjyra vjollcė ose lejla janė sensitivė dhe emocionalė. Kėta njerėz janė krijues, artistė, dhe ėndėrrues qė shijojnė tė shpenzojnė kohė vetėm. Imagjinata luan njė rol tė rėndėsishėm nė jetėn e pėrditshme, dhe ata kanė tendencėn tė shkojnė dhe tė mbyllen nė botėn e tyre gjatė bisedave me tė tjerėt.

Kjo nuk ndodh sepse ata nuk shqetesohen ose nuk janė tė interesuar, por sepse mendja e tyre nuk ndalon kurrė sė punuari. Ata do ti dėgjojnė miqtė e tyre pėr orė tė tėra dhe gjithmonė do tė jenė aty pėr ti ndihmuar ata.

Blu

Personat qė tėrhiqen nga ngjyra blu janė romantikė. Idealet e tyre janė shumė tė rėndėsishme pėr ta dhe rrallė herė tronditen. Gjendja e botės moderne i tmerron ata, kėshtu qė besimi personal dhe shpresa janė esenciale pėr tė ecur pėrpara nė jetė. Kėta njerėz kanė zemėr tė mirė, janė tė sinqertė, dashamirės dhe pėrpiqen tė krijojnė sa mė shumė gjėra tė mira tė jetė e mundur pėr botėn.

Edhe pse ata janė tė ndjeshėm, ata nuk pėlqejnė tua tregojnė kėtė tė tjerėve. Lidhjet e tyre me natyrėn janė tė thella veēanėrisht kur vjen puna tek uji.

Jeshilja

Individėt e tėrhequr nga ngjyra jeshile tėrhiqen gjithashtu nga natyra. Ata tėrhiqen nga arsyeja e jetės, dhe kane njė kuriozitet tė pafundėm qė nuk kėnaqet kurrė. Udhėtimi ėshtė aspekti mė i madh nė jetėn e tyre dhe nevoja e tyre pėr tė eksploruar nuk njeh kufinj. Jeshilja lidhet me filozofinė, qė do tė thotė qė kėta njerėz janė shumė intelektualė dhe i pėlqejnė bisedat qė provokojnė mendimet e thella. Njerėzit qė kuptojnė humorin e tyre me sarkazėm dhe ndershmėrinė e tyre tė pakufijtė do tė jenė miqtė e tyre pėrjetė.

E kuqe

Njerėzit qė pėlqejnė ngjyrėn e kuqe janė tė zjarrtė, dominues, dhe plot pasion. Ata kanė njė sasi tė pabesueshme vetėbesimi dhe ambicje, qė u shėrben atyre nė mėnyrėn mė tė mirė tė mundshme pavarėsisht se pas ēfarė gjėje shkojnė nė jetėn e tyre.

Ata rrethohen gjithmonė nga miq tė shumtė, por vetėm pak prej tyre konsiderohen si vėrtet tė afėrt. Ndershmėria ėshtė shumė e rėndėsishme pėr kėta njerėz, dhe ata do tė jenė gjithmonė pranė njė familjari ose njė miku qė ka nevojė pėr tė. Kėta njerėz nuk dorėzohen kurrė pa luftuar.

Portokalli

Kėta njerėz janė tė gjallė, energjikė, dhe pothuajse fėmijė nė personalitetin e tyre. Energjia e tyre e madhe i lejon ata tė shijojnė njė stil shumė aktiv jetese, por nėse nuk janė tė aftė tė ēlirojnė energjinė e tyre, ata bėhen tė vėshtirė pėr tu pėrballuar. Ata janė natyralė dhe jo egoistė, qė do tė thotė qė do tė jenė gjithmonė pranė jush nėse keni nevojė pėr ta. Ata jo vetėm qė ju dėgjojnė me vėmendje, por japin kėshilla shumė tė vlefshme, dhe ata e shijojnė tė qėnit nė qendėr tė vėmendjes. Ajo qė i tėrheq ata mė sė shumti ėshtė njė karrierė nė performancė.

E verdhė

Ata qė pėlqejnė ngjyrėn e verdhė janė shumė optimistė dhe ėndėrrimtarė kur hedhin njė vėshtrim nė jetėn e tyre. Kėta njerėz e kanė shume tė vėshtirė tė kalojnė vėshtirėsitė e jetės sepse ata gjithmonė duan gjėrat mė tė mira prej botės. Negativiteti nuk i shqetėson kėta njerėz sepse ata kanė mėnyrėn e tyre pėr tė besuar ne vetvete dhe tek tė tjerėt. Ata pėlqejnė tė ndihmojnė tė tjerėt nė ēfarėdolloj mėnyre qė munden, edhe nėse kjo do tė thotė tė qėnėt njė zė inkurajues nė prapaskenė.

Reklamė

Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
'8b K

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.
Reklamė