Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Nėse keni kėto karakteristika ju jeni njė person mendėrisht i fortė.

Tė gjitha eksperiencat na bėjnė ne mė tė fortė dhe njerėz mė tė mirė. Tė qenėt optimist, tė kontrollosh jeten tende dhe mos tė tė vijė keq pėr veten janė vetėm disa karakteristika me tė cilat duhet tė punoni.

Tė qenėt optimist, tė kontrollosh jeten tende dhe mos tė tė vijė keq pėr veten janė vetėm disa karakteristika me tė cilat duhet tė punoni.
Tė qenėt optimist, tė kontrollosh jeten tende dhe mos tė tė vijė keq pėr veten janė vetėm disa karakteristika me tė cilat duhet tė punoni.
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 28/10/2016 22:13

Mendoni se keni ndonjerėn prej tyre? Pėr ju sjellim 21 karakteristika tė personave tė fortė mendėrisht, sipas njė psikoterapisteje dhe eksperte tė shėndetit mendor, Amy Morin.

1. Ju dini ti mbani emocionet dhe logjikėn nė balancė.

2. Ju e shpenzoni kohėn tuaj nė mėnyrė produktive.

3. Ju besoni nė aftėsinė tuaj pėr tu pėrshtatur me ndryshimet.

4. Ju pėrballeni me frikėrat qė keni nė jetė.

5. Ju mėsoni nga gabimet tuaja.

6. Ju gjeni ekuilibrin mes atij qė jeni dhe atij qė doni tė bėheni.

7. Ju e festoni suksesin e tė tjerėve.

8. Ju jetoni dhe merrni vendime sipas vlerave tuaja.

9. Ju kujdeseni pėr pėrmirėsimin e aftėsive tuaja dhe nuk mburreni pėr to.

10. Ju jetoni njė jetė tė vertėtė.

11. Ju vlerėsoni atė qė jeni dhe jo atė qė keni arritur.

12. Ju e dini se pėr ēfarė triumfi ia vleni tė prisni.

13. Ju mbani pėrgjegjėsi pėr veprimet tuaja.

14. Ju i shikoni vėshtirėsitė si mundėsi.

15. Ju jeni mirėnjohės.

16. Ju pėrqendroheni nė atė qė dini dhe jepni mė tė mirėn tuaj.

17. Ju e rimerrni veten pas njė dėshtimi.

18. Ju jeni njė njeri optimist realist.

19. Ju punoni nė dobėsitė tuaja.

20. Ju jeni gati tė zgjidhni problemet.

21. Jeni gjithmonė gati tė mėsoni.

Reklamė

Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
2\0@.

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.