Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Mesazhet mė tė veēanta tė dashurisė qė mund ti bėni pėr Shėn Valentin

Perspekti ju sjell dedikimet mė tė bukura tė dashurisė qė mund ti pėrdorni sot.

Mesazhet mė tė veēanta tė dashurisė qė mund ti bėni pėr Shėn Valentin
Mesazhet mė tė veēanta tė dashurisė qė mund ti bėni pėr Shėn Valentin
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 14/02/2018 00:25

1. Dashuria ėshtė si njė re... dashuria ėshtė si njė ėndėrr... dashuria ėshtė njė fjalė dhe gjithēka nė mes... dashuria ėshtė njė pėrrallė e bėrė realitet... e gjeta dashurinė kur tė gjeta ty.

2. Do tė tė trajtoj ēdo ditė nė tė njėjtėn mėnyrė... ky ėshtė premtimi im pėr Shėn Valentin.

3. Shpresoj qė ky Shėn Valentin tė na mbushė me dashuri, dhe romancė tė zjarrtė.

4. Shpresoj qė Shėn Valentini tė na mbushė me dashuri, mirėkuptim, dhe kėnaqėsi, ndėrkohė qė udhėtojmė sė bashku nė rrugėn e jetės.

5. Nga koka te kėmbėt dhe brenda e jashtė, nuk dua tė ndryshoj asgjė tek ti. Ti je ideale nė bukuri dhe nė atė qė je. Gėzuar ditėn e Shėn Valentinit!

6. Ndonjėherė bėjmė dashuri me sy.

Ndonjėherė bėjmė dashuri me duar.

Ndonjėherė bėjmė dashuri me trup.

Por gjithmonė bėjmė dashuri me zemėr.

7. Nėse zgjohesh njė ditė dhe tė kėrkojnė tė thuash njė dėshirė cila do tė ishte ajo? Dėshira ime do tė ishte qė dashuria jonė tė zgjasė derisa ti tė shohėsh njė mollė nė njė pemė portokalli.

8. Dashuria ėshtė si luajtja nė njė piano,

Fillimisht mėson si tė luash,

Luan sipas rregullave,

Dhe pastaj duhet tė harrosh rregullat,

Dhe tė luash me zemėr.

Gėzuar ditėn e Shėn Valentinit!

9. Ėshtė shumė e vėshtirė ti besosh njė tė panjohuri,

Por nėse dikush tė do ty mė shumė se peshku ujin,

E mban dorėn tėnde fort me lot nė sy dhe thotė,

Nė momentin qė tė pashė

Rashė nė dashuri me ty

Nuk mund tė jetoj pa ty

Dhe dėshiron ta kalojė pjesėn e mbetur tė jetės me ty... Tė do ty... Ti si do ti pėrgjigjeshe?

10. Nėse unė do tė vdes mė herėt, do ti kėrkoj zotit tė bėhem ėngjelli jot mbrojtės, qė tė tė rrethoj me krahėt e mi dhe tė tė pėrqafoj sa herė qė ti ndihesh vetėm...

11. K pėr e kuqe, e kuqja pėr gjakun, gjaku pėr zemrėn, zemra pėr dashurinė, dashuria pėr ty, ti pėr mua, unė jam ti. Tė dua!

12. Ndoshta nuk ta tregoj gjithmonė sesi ndihem thellė brenda vetes. Emocionet dhe ndjenjat ndonjėherė tentoj ti fsheh, por jam me tė vėrtetė krenar dhe i kėnaqur kur e di qė je e imnja dhe shpresoj qė do tė vazhdosh tė mė duash, Valentini im i dashur.

13. Dashuria jonė ėshtė si njė urė, e dashur. Nė mes zemrės sime dhe tėndes, ėshtė ndėrtuar njė urė pėrgjatė kėtyre viteve, vetėm me dizajnin tonė.

14. Pėr shkak se ēdo dėshirė tė vogėl timen, ti ke tentuar ta bėsh realitet, nė kėtė ditė Shėn Valentini dua tė tė them sesa shumė tė dua.

15. Tė gjithė dashurinė qė njeh historia, ėshtė thėnė tė jetė nė ēdo trėndafil. E gjitha kjo mund tė gjendet nė ne tė dy, dhe nė atė qė unė ndjej pėr ty. Gėzuar ditėn e Shėn Valentinit.

16. Dua tė zgjohem dhe tė tė shoh ty nė krah, dhe dua tė tė ndjej ty pranė meje, dhe dua qė gjėja e fundit qė do tė bėj para se tė fle, do tė jetė ndarja e ēdo momenti me ty.

17. Dashuria ėshtė si njė ēokollatė e shkrirė e ngrohtė para se ajo tė ftohet. Tė surprizon nė fillim, dhe tė mban ngrohtė pėr njė kohė tė gjatė.

18. Mė e ėmbėl se ēokollatat, mė e ėmbėl se era, mė e ėmbėl se gjithēka, ti je Valentini im, tė dua ēdo ditė.

19. Dashuria ėshtė emblema e pėrjetėsisė; ajo konfuzon nocionin e tė gjithė kohės; ajo zduk tė gjitha memoriet e fillimit, dhe tė gjithė frikėn e fundit.

20. Njė valentin ėshtė njė dhuratė me zemėr, njė mik me shpirt, njė fije e artė nė kuptimin e jetės.

21. Dashuria ėshtė ajo qė i bėn dy njerėz tė ulen nė njė cep kur ka dhomė mjaftueshėm pėr tė qėndruar tė ndarė.

22. Ishte dashuri me shikim tė parė... me shikim tė dytė... dhe tė tretė... e kėshtu me rradhė. Ajo ishte, ėshtė dhe do tė jetė unė dhe ti tė dashuruar pėrgjithmonė.

23. Dashuria e pastėr ėshtė dėshira pėr tė dhėnė pa pritur asgjė nė kėmbim.

24. I dua sytė e mi kur ti i shikon ato; E dua emrin tim kur ti e thua; E dua zemrėn time kur ti e do atė; E dua jetėn time kur ti je pjesė e saj. Gėzuar ditėn e Shėn Valentinit!

25. Pėrshendetje i Dashur! Tė dua shumė. Nuk mund tė jetoj pa ty. Tė dua ty nė jetėn time. Ēdo ditė dua tė shikoj sytė e tu. Tė mbaj dorėn tėnde dhe tė ecim sė bashku. Ēdo natė dua tė fle mbi gjoksin tėnd. Dua tė jem njė nėnė e mirė pėr fėmijėt e tu. Dua tė jem njė grua e mirė pėr ty. E dua dashurinė tėnde pėrgjithmonė. Mė pas njė ditė tė vdes nė dhomėn tonė. Por dashuria ime pėr ty nuk do tė vdesė kurrė. Tė dua!

26. Nė dashuri do tė ketė gjithmonė dikė special. Dikė special qė do tė tė mbrojė, dhe do tė tė sjellė trėndafila qė ti tė kuptosh sa speciale je, dhe tė tė dojė, gjithmonė e mė shumė. Gėzuar Shėn Valentinin!

27. Njė kartolinė dashurie - 1$. Njė kuti ēokollata - 10$. Njė buqetė trėndafila - 30$. Ti qė je e imja - E paēmuar!

28. Sot tė pėlqej. Nesėr do tė tė dua, pavarėsisht zėnkave, pavarėsisht netėve tė ftohta. Do tė tė dua ty gjithmonė. Gėzuar Shėn Valentinin!

29. Nuk ka asgjė si valentini, pėr tė rikthyer njė buzėqeshje, njė kartolinė nė formė zemre e mbushur me fjalė zemre, e dėrguar nga dikush i dashur. Njė mik apo njė i afėrm, qė merr kohėn tė thotė, tė dua sepse je ti. Kjo ėshtė gjithēka qė duhet bėrė nė kėtė ditė. Gėzuar Shėn Valentinin!

30. Pa poezi dhe pa fjale tė mėdha, dua vetėm ta dish, qė tė dua ty princesha ime me gjithė zemėr. Gėzuar Shėn Valentinin!

31. Ta kam dhėnė zemrėn ty, i dashur, qė ti tė ma japėsh tėnden mua. Do ta kyēim njėri tjetrin sė bashku dhe do ta hedhim tutje ēelėsin!

Reklamė

Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
(`/Ll

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.
Reklamė