Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Horoskopi javor (30 Tetor 2017 - 5 Nėntor 2017)

Perspekti ju sjell horoskopin javor 30 Tetor - 5 Nėntor.

Perspekti ju sjell horoskopin javor 30 Tetor - 5 Nėntor.
Perspekti ju sjell horoskopin javor 30 Tetor - 5 Nėntor.
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 30/10/2017 12:10

Dashi

Edhe planetėt, ose tė paktėn ata mė pranė shenjės tuaj, duket se do tė bėjnė njė pauzė nė kėtė prag Hallouini. Kush nuk gjen rehat ėshtė njė person i dashur pėr ju, qė duket sikur ėshtė nė hall pėr diēka. Pėr kėtė arsye shpesh do t'ju duhet tė parashikoni dhe tė parandaloni veprimet e tij apo tė saj, nė mėnyrė qė tė mos nevrikoseni. Tė shtunėn do t'ju duhet tė merrni njė vendim nė lidhje me njė shpenzim apo investim. Pėr fat Mėrkuri, planeti qė favorizon marrėveshjet e tregtisė, do t'ju ndihmojė.

Demi

Nėse gjysma e parė e javės do tė kalojė pa u ndier, ndoshta pėr t'ju lėnė qė tė shijoni momentin e festės, duke filluar nga dita e enjte yjet dhe planetėt do tė vihen nė lėvizje. Tė premten do tė ndiheni veēanėrisht energjikė, kurse tė shtunėn do tė jetė dita e pėrshtatshme pėr tė bėrė ndryshime. Hėna e plotė, qė do tė ndriēojė nė shenjėn tuaj, do t'ju lejojė tė jeni protagonistė tė momentit. Tė dielėn, zhvendosja e Mėrkurit do t'ju ndihmojė tė bini nė paqe.

Binjakėt

Doni njė kėshillė prej yjeve? Sė shpejti Mėrkuri do tė largohet nga shenja juaj, prandaj kjo mund tė interpretohet si njė thirrje e fundit pėr tė vepruar shpejt, pėr tė ndėrmarrė iniciativa dhe pėr tė pasur sa mė shumė ide. Me Venusin nė shenjėn tuaj provoni tė argėtoheni mė shumė dhe tė sfidoni forcat qė duket se ju pengojnė. Tė premten pėrpiquni tė shmangni situatat gjatė tė cilave duhet tė jeni tė kthjellėt dhe tė tregoheni tė kujdesshėm, sepse falė ndikimit tė Neptunit mund tė jeni mjaft spontanė.

Gaforrja

Venusi do tė ndikojė qė ju tė jeni vigjilentė dhe tė punoni me pasion. Por pas fasadės ku ju shfaqeni tė fortė e tė vendosur, fshihet njė gjendje emocionale e brishtė dhe humor i paqėndrueshėm. Tė premten, atėherė kur dashuria do tė vijė mbi gjithēka, do t'ju pėrkushtoheni shumė tė tjerėve. Nė fundjavė, falė pranisė sė Uranit nė shenjėn tuaj, do tė jeni disi mė spontanė e tė pavarur dhe pėr kėtė mund tė mos ju kuptojnė. Tė dielėn tregoni kujdes pėr pamjen tuaj nė mėnyrė qė t'u pėrshtateni situatave.

Luani

Ka momente kur doni tė qetėsoheni dhe tė mos merreni me asgjė. Njė gjendje tė tillė mund ta pėrjetoni gjatė kėsaj jave, sidomos tė premten kur me siguri do t'jua delegoni tė tjerėve detyrat pėr tė cilat zakonisht angazhoheshit vetė. Gjendja e apatisė do tė vazhdojė dhe tė shtunėn, edhe pse Hėna e plotė do tė ndriēojė nė shenjėn tuaj. Kurse tė dielėn, falė ndikimit tė Mėrkurit, do tė pėrqendroheni te gjėrat vėrtet tė rėndėsishme.

Virgjėresha

Gjatė kėsaj jave do tė mbretėrojė qetėsia dhe mė pas tė premten do tė rimerrni aktivitetet tuaja. Pranojini sfidat e vogla kozmike pėr tė cilat duhet tė tregoheni tė logjikshėm, tė fortė dhe tė punoni me pasion. Veproni nė mėnyrė intriguese, duke i bėrė tė tjerėt tė interesohen pėr ju dhe flisni pėr gjėra qė tėrheqin vėmendjen. Kaq do tė mjaftojė pėr tė kaluar njė javė tė kėndshme dhe pėr tė pėrballuar dyshimet qė ju vijnė si pasojė e ndikimit tė Mėrkurit.

Peshorja

Marsi dhe Venusi vazhdojnė tė qėndrojnė nė shenjėn e Peshores duke ndikuar pozitivisht nė ndjenjat dhe emocionet e momentit. Por pikėrisht ngaqė duket se po pėrjetoni njė moment plot siguri nė vete, do tė keni bindjen se mund tė bėni naze, sidomos nė fundjavė kur nėn ndikimin e Saturnit do tė tregoheni kokėfortė. Kurse falė ndikimit tė Uranit do tė filloni tė dyshoni pėr bindjet tuaja. Pėrpiquni qė tė jeni sa mė tė logjikshėm kėto ditė dhe tė tregoni respekt karshi tė tjerėve.

Akrepi

Jupiteri, Dielli e Mėrkuri do tė jenė planetėt qė do tė ndikojnė nė shenjėn tuaj gjatė kėsaj jave, duke ju bėrė qė tė ndiheni tė mbrojtur. Kėshtu do tė mund tė duroni pa problem luhatjet e humorit tė partnerit dhe tė personave pranė jush. Kjo s'do tė pėrbėjė shqetėsim pėr ju, sepse nė fund tė fundit jeni ju qė i merrni vendimet. Tė premten, falė ndikimit tė Neptunit, do t'ju bjerė disi entuziazmi, kurse tė shtunėn me largimin e Hėnės sė plotė nga shenja juaj do tė qartėsoheni pėr diēka qė nuk e kuptonit edhe aq mirė. Tė dielėn, Mėrkuri do tė largohet nga shenja juaj dhe do tė pėrjetoni njė moment paqartėsie.

Shigjetari

Ndonjėherė javėt kalojnė nė heshtje dhe pikėrisht nė fund, kur mendojmė se ēdo gjė ka mbaruar, ndodh ndonjė gjė e veēantė. Nuk do tė ndodhė asgjė e re gjatė kėtyre ditėve dhe vetėm shoqėria e miqve do ta bėjė interesant kėtė moment. Mėrkuri do tė kalojė nė shenjėn tuaj nė fundjavė dhe do tė qėndrojė gjatė aty, deri nė janar. Prania e kėtij planeti do tė ndikojė edhe nė marrėdhėniet tuaja, edhe nė ēėshtjet e punės, por kjo ka pėr t'ju pėlqyer, sepse nė fund do tė jeni ju ata qė do tė vendosni.

Bricjapi

Nė ditėt nė vazhdim ju tė lindurit e kėsaj shenje do tė shfaqni aftėsi pėr tė pėrballuar tė tashmen, sidomos pėr sa u takon veprimtarive praktike dhe aspektit profesional. Fati do t'ju prijė, sepse ju pėrqendroheni nė gjėrat pozitive, duke i anashkaluar streset qė mund tė helmojnė dhe raportet mė tė bukura dhe tė ndikojnė pėr keq nė kėnaqjen e ambicieve tuaja. Tė premten do tė arrini rezultate tė shkėlqyera dhe do tė korrni sukses. Tė shtunėn, falė ndikimit tė Hėnės, do tė pėrjetoni emocione pozitive. Jeni tė gatshėm qė tė kaloni njė javė tė bukur?

Ujori

Pėr tė kaluar njė javė sa mė tė qetė, nuk duhet tė bėni gjė tjetėr veēse tė ruani ekuilibrat mes jetės tuaj private dhe asaj publike, edhe pse kjo nuk ėshtė aspak e lehtė. Dielli e Mėrkuri mund t'ju sfidojnė qė tė tregoheni finokė, por ju gjithsesi e keni mundėsinė qė tė jeni disi mė tė tėrhequr e tė merreni me gjėrat tuaja personale por edhe qė tė keni raporte tė mira me personat pranė jush. Tė dielėn Mėrkuri do tė ndikojė qė tė pėrjetoni situata tė bukura. Me pak fjalė, gjatė kėsaj jave do tė jeni tė preferuarit e qiellit.

Peshqit

Humori juaj i mirė, qė vjen edhe prej ndikimit pozitiv tė planetėve, do tė prekė dhe personat pranė jush. Neptuni do tė ushtrojė gjithė ndikimin e vet, duke jua bėrė fundjavėn tė bukur. Megjithatė, nuk duhet tė humbisni kurrė nga sytė gjėrat e rėndėsishme, sidomos tė premten. Tė shtunėn Hėna do tė ndikojė pozitivisht nė marrėdhėniet tuaja me tė tjerėt. Tė dielėn Mėrkuri do tė kalojė nė shenjėn tuaj dhe do t'i kushtoni rėndėsi ndjenjave.

Reklamė

Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
ENTG

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.