Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Kush ėshtė pika juaj mė e fortė sipas shenjės sė horoskopit?

E besoni apo jo, ėshtė shenja juaj e horoskopit ajo e cila ju pėrcakton shumė karakteristika e ndėr to edhe tiparin tuaj mė tėrheqės.

Kush ėshtė pika juaj mė e fortė sipas shenjės sė horoskopit?
Kush ėshtė pika juaj mė e fortė sipas shenjės sė horoskopit?
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 05/01/2018 00:57

Edhe nėse nuk e dini ka ardhur koha tė mėsoni pikėn tuaj tė fortė dhe mos hezitoni ta pėrdorni sa mė mirė atė.

Dashi, Sypatrembur

Kur marrim nė konsideratė se cili tipar ėshtė mė tėrheqės pėr ju mos e mendoni vetėm nė aspektin joshės. Nė vend tė kėsaj mendoni se ēfarė ju bėn juve tėrheqės. Pėr personat e shenjės sė Dashit, ėshtė karakteri i tyre i jashtėzakonshėm. Shenja e Dashit ėshtė e njohur gjithashtu edhe pėr brinjėt qė ėshtė mjaft pėrfaqėsuese pėr cilėsinė mė tė mirė tė kėsaj shenje. Dashėt janė persona qė nuk hezitojnė tė sulmojnė pėr tė marrė atė qė duan. Iniciues, i vetėdijshėm dhe i patrembur, i pėrshtaten mė sė miri Dashit si njė shenjė qė merr pėrsipėr rreziqe dhe bėn levizje tė guximshme. Nuk do tė ndihesh asnjėherė i mėrzitur me ta por dhe mund edhe tė tė pushtojnė.

Demi, Sensual

Demėt njihen pėr natyrėn e tyre materialiste por nė njė formė mė pozitive pėr ta pėrshkruar kėtė shenjė ėshtė tė qėnit sensualė. Personat e kėsaj shenje pėlqejnė gjėrat fine nė jetė dhe njė takim me njė Dem ėshtė magjepsės. Pėrvoja fizike ėshtė ēelėsi i suksesit tė Demėve. Muzika relaksuese, ushqim dhe pije tė mira janė disa nga zgjedhjet e tyre pėr t'ju joshur. Dhe kur njė Dem merr pjesė aty ēdo gjė bėhet speciale. Kurdo qė tė jesh nė praninė e njė Demi, ji aty pėr romancė apo pėr miqėsi tė sinqertė pasi do tė kesh njė eksperiencė tė paharrueshme.

Binjakėt, Energjik

Binjakėt si shenjė ėshtė si nimfa magjike nė grup. Ata janė tė shumtėn e rasteve vetė jeta e njė mbrėmjeje, duke e shijuar mbrėmjen sikur po fluturojnė nė ajėr. Binjakėt ėshtė qendra e tėrheqjes nė formėn njerėzore. Ata janė bashkėbiseduesit e zodiakut, me njė mendje verbuese, gjallėri fėminore dhe aftėsinė pėr tė nxjerrė njė fakt argėtues pėr ēdo temė. Binjakėt janė tė mrekullueshėm dhe vihen re lehtėsisht por nuk mund t'i lidhėsh dot lehtė.

Gaforrja, i/e Dhembshur

Gaforrja ėshtė njė kujdesės natyral nga tė cilėt do tė dėgjosh vetėm: "Unė do tė kujdesem pėr ty". Kjo shenjė ėshtė mjaft e kujdesshme nė pėrzgjedhjen e njerėzve qė fut nė jetėn e saj por nė momentin qė je nė rrethin e brendshėm tė Gaforres, ato do tė bėjnė ēdo gjė qė tė tė gjenden pranė gjithnjė. Kjo shenjė nuk mund tė duket seksi por kushdo ka nevojė pėr dikė qė ta ngushėllojė dhe ta dėgjojė. Tregoji vėshtirėsitė duke i hapur zemrėn dhe Gaforrja nuk mund tė rezistojė me sytė e saj tė mėdhenj dhe tė njomur, qė tė shikojnė vetėm ty me dhembshuri.

Luani, Karizmatik

Luanėt mund tė kenė ego tė madhe duke synuar tė marrin kudo vėmendjen. Por kjo nuk do tė thotė se janė gjithnjė kėshtu. Luani janė mjeshtėr tė shfaqjeve, tė prirur pėr tė falur, tė pėrzemėrt dhe tė dhėnė pėr gjeste tė mėdha. Kjo shenjė e trajton botėn si njė lojė me pjesė tė barabarta qė tė fton ty tė marrėsh pjesė nė lojė duke tė bėrė tė veēantė. Ashtu si me dashėt, simboli i kafshės nė kėtė shenjė flet shumė pėr karakterin e tyre. Luani ėshtė mbreti i bukur i xhunglės dhe kur shikon nė sytė e tyre do tė mbetesh i ngazėllyer. Kėshtu qė Luanėt krenohen me karizmėn e tyre tė pashembullt.

Virgjėresha, I/e menēur

Tė lindurit nė shenjėn e Virgjėreshės njihen si tė qėnit perfeksionistė por kjo ėshtė vetėm njė nga tiparet e inteligjencės sė tyre tė pabesueshme. Njė virgjėreshė di shumė mirė si tė shohė pėrmes teje dhe se si tė tė kuptojė plotėsisht. Ajo ka njė mendje analitike dhe njė mėnyrė efiēente dhe direkte nė pėrdorimin e fjalėve qė mund tė kuptojnė ēdo gjė, pėrfshirė edhe ty. Virgot jo vetėm qė e shtyjnė vetveten drejt tė qėnit mė tė mirėt e mundshėm por i shtyjnė edhe tė tjerėt po ashtu. Njė person i shenjės sė Virgjėreshės ėshtė dikush qė sheh mė tė mirėn nė ty edhe kur ti nuk mundesh.

Peshorja, Besnik

Peshoreve nuk u pėlqen tė jenė vetėm. Pėr kėtė ata bėjnė zgjedhje tė shkėlqyeshme nė partnerė sidomos pėr ata qė i zgjedhin pėr partnerė pėr gjithė jetėn. Ajo bėn gjithēka pėr ata qė do, bėn ēdo gjė tė nevojshme qė njė mardhėnie tė funksionojė. Peshorja ėshtė njė artiste nė dashuri. Tė ndėrtojė ura komunikimi ėshtė motoja e Peshores dhe aktivitetet tradicionale tė shoqėrimit janė ato qė pėrdor: fjalė tė kėndshme, lule dhe muzikė tė bukur. Me pak fjalė mund t'ia besosh zemrėn njė Peshoreje.

Akrepi, Pasionant

Fuqia e tij shpesh pėrdoret si njė seksualitet por kapaciteti i tyre nė intimitet e tejkalon kėtė. Vėshtrimi i akrepėve hyn brenda sekreteve dhe errėsirės pėr tė mos pėrmendur brenda shpirtit tėnd. Ata njihen si dinamikė por janė po aq tė zhdėrvjellėt edhe nė ēdo aspekt tė personalitetit tė tyre. Kjo mund tė jetė frikėsuese pėr disa por mund t'ju bėjė edhe tė ndiheni mė tė gjallė se kurrė. Shto edhe njė respekt tė patundur pėr jetėn private dhe njė gatishmėri pėr tė eksploruar misteret dhe njė Akrep ėshtė gati t'ju ēojė nė njė vorbull udhėtimi qė nuk do ta harroni.

Shigjetari, I/e qeshur

Shumė njerėz besojnė se njė buzėqeshje ėshtė tipari mė tėrheqės qė mund tė ketė njė person. Pėr kėtė arsye dhe Shigjetarėt mund t'ua fitojnė lehtėsisht zemrat tė tjerėve. Shigjetarėt vėnė nė dukje gjėrat qė shkėlqejnė, gjejnė humor nė shumicėn e gjėrave dhe shpėrthejnė nė tė qeshurėn mė tė mirė dhe mė ngjitėse tė zodiakut. Guxojnė pėr aventurė, udhėtim dhe pėr tė mėsuar dhe ky shpirt i lirė e do shoqėrinė ndaj dhe tėrheq audiencė me pėrvojat e gjera, grumbullon menēurinė e jetės duke tė shėrbyer si njė shok pėr tė ndarė udhėtimin.

Bricjapi, I/e pavarur

Njerėzit shpesh e barazojnė tė qėnit tė pavarur me tė qėnit tė mėrzitshėm. Misteri i tė mos diturit se ēfarė do tė bėjė personi qė ke pėrballė mund tė jetė mjaft e papėlqyeshme, por kjo nuk ndodh kur je me njė Bricjap. Ata nuk tė lėnė nė baltė. Fuqia e tyre ėshtė cilėsia mė tėrheqėse dhe ėshtė ajo qė kushdo kėrkon tė ketė. Bricjapi ėshtė shenja qė rritet gjithnjė nė zodiak, solide, e pavarur dhe e besueshme. Bricjapėt rriten duke u rinuar gjithnjė, mė tė relaksuar dhe mė tė hapur ndaj argėtimit me kalimin e kohės. Njė person i shenjės sė Brincajpit ėshtė dikush tė cilit mund t'i besosh gjithnjė. Do tė tė mbajnė kur tė biesh dhe tė tė vėnė nė rrugėn e drejtė kur tė ndihesh i pasigurtė nė jetė.

Ujori, Intrigues

Tiparet mė tė njohura tė zodiakut pėr Ujorin janė krijimtaria dhe aftėsia pėr tė gjallėruar bisedėn. Tė pazakontė dhe qė shpesh herė rrinė nė terezinė e tyre dhe tė lėnė nė qetėsinė tėnde, ata e tėrheqin vėmendjen tuaj vetėm duke qenė tė pranishėm. Njė person i shenjės sė Ujorit ėshtė njė bashkėbisedues i lindur, qė pėrshtatet me interesat e tua me njė aftėsi tė pėrsosur. Ujori nuk do t'ja dijė pėr rregullat dhe gjėrat e pėrcaktuara, bėn qejfin e vet. Ėshtė mjaft intelektual ndaj dhe nuk do tė mėrzitesh me njė Ujor.

Peshqit, Romantik

Pėr sa i pėrket tėrheqjes ėshtė shumė e vėshtirė t'ia kalosh njė personi tė kėsaj shenje. Kjo shenjė ėshtė si njė paketė e plotė: ata dinė si tė jenė romantikė me ju dhe tu plotėsojnė ėndėrrat tuaja mė tė ēmendura. I sjellshėm, shpirt romantik, mistik dhe artistik kėto janė disa nga cilėsitė qė i pėrfaqėsojnė mė sė miri kėtė shenjė. Me natyrėn e tyre jashėzakonisht romantike peshqit tė frymėzojnė mbi fantazitė. Shumė tė ndjeshėm, kjo shenjė mund tė lidhet me ju dhe t'ju kuptojė ju ashtu siē nuk ju ka kuptuar askush mė parė. Duket se pėrshkrimi i tipareve tėrheqėse tė peshqve ėshtė e vėshtirė duke qenė se ka kaq shumė.


Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
Fe]_]

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.