Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Cili nuk ėshtė babai i vėrtetė i fėmijės? Alternativa qė zgjidhni tregon diēka pėr ju.

Sot ju kėrkojmė tė shihni njė fotografi dhe t'i pėrgjigjeni njė pyetje tė thjeshtė: kush nuk ėshtė ati i vėrtetė i fėmijės?

Cili nuk ėshtė babai i vėrtetė i fėmijės? Alternativa qė zgjidhni tregon diēka pėr ju.
Cili nuk ėshtė babai i vėrtetė i fėmijės? Alternativa qė zgjidhni tregon diēka pėr ju.
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 18/12/2017 22:30

Pėrgjigja, nė disa mėnyra, mund tė jetė e lehtė dhe intuitive, por nė realitet nuk ėshtė aq e thjeshtė sa besoni.

Nėse keni zgjedhur figurėn A

Rreth 50% e pjesėmarrėsve tė testit japin kėtė pėrgjigje. Ata besojnė se i rrituri pranė fėmijės nuk ėshtė i ati. Zgjedhja juaj do tė thotė qė ju e pėrcaktoni veten si njė person tė lirė dhe tė pėrmbushur. Doni tė krijoni dhe t'i kushtoni kohė familjes suaj, jashtėzakonisht e rėndėsishme pėr ju. Ju mund tė jeni kokėfortė, por mirėkuptues dhe kjo ju bėn njė person jashtėzakonisht tė ndjeshėm ndaj ndryshimeve nė jetė.

Nėse keni zgjedhur figurėn B

Njė pjesė mė e vogėl e pjesėmarrėsve besojnė se i rrituri pranė fėmijės nuk ėshtė babai i vėrtetė dhe kjo ėshtė kryesisht pėr shkak tė qėndrimit tė tij. Por ēfarė do tė thotė zgjedhja juaj?

Zgjedhja juaj zbulon se ju jeni njė person vetėmohues, qė jep ndihmė dhe kėshilla pėr ata qė janė pėrreth jush. Nėse dikush ka nevojė pėr ju, nuk hezitoni pėr njė minutė pėr t'u pėrgjigjur. Ju jeni gjithmonė tė gatshėm tė ndihmoni. Megjithatė, jo gjithmonė merrni tė njėjtin trajtim.

Nėse keni zgjedhur figurėn C

Sė fundi, njė 20% i mbetur beson se i rrituri nė figurėn C nuk ėshtė babai i vėrtetė i fėmijės. Por le tė shohim se ēfarė do tė thotė kjo zgjedhje pėr ju.

Ju gjithmonė keni njė qėndrim pozitiv ndaj jetės. Ju nuk e doni pendesėn dhe ju tentoni t'i largoni njerėzit qė janė pengesė nė jetėn tuaj. Doni vetėm qetėsinė.


Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
7.0K!

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.
Reklamė