Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

10 ligjet e Karmės. Si bėhet pastrimi i saj?

Perspekti ju tregon 10 ligjet e Karmės. Ēfarė ke bėrė nė jetė, ajo do tė tė ndodhė edhe ty. Kujdes!

10 ligjet e Karmės. Si bėhet pastrimi i saj?
10 ligjet e Karmės. Si bėhet pastrimi i saj?
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 17/12/2017 22:55

Ata qė tė lėndojnė, me kalimin e kohės do tė dėmtohen vetė dhe nėse je me fat, Zoti do tė tė lėrė tė shohėsh.

Fale njeriun dhe veprimet e veta, mos iu jep kurrė urrejtjes, lėre tė ikė, ēliroje, dhe karma do tė bėjė atė qė udhet bėrė.

Bėj mirė dhe e mira do tė tė vijė.

Karma nuk humbet kurrė asnjė adresė.

Edhe njė lojtar i mirė, do tė bėhet njė ditė lodra e njė lojtari mė tė mirė. Quhet karma.

Pastrimi i karma-s:

- Jini mirėnjohės

- Veproni me dashuri

- Kontrolloni motivet

- Kujdes sjelljen

- Falni

Kur njė zog ėshtė gjallė, ha milingona. Kur zogu vdiq, e hėngrėn milingonat.

Rrethanat mund tė ndryshojnė nė ēdo kohė. Mos zhvlerėsoni apo lėndoni askėnd nė kėtė jetė. Mund tė jeni tė fuqishėm sot, por koha ėshtė mė e fuqishme se sa ju

Duhet tė kalosh nėpėr mė tė keqen, qė tė marrėsh mė tė mirėn.

Karma nuk ka menu, tė shėrbehet ajo qė meriton.

Si tė trajtojnė njerėzit ėshtė karma e tyre, si reagon, ėshtė e jotja.

Reklamė

Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
$:4]%

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.