Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Shenja mė e zgjuar dhe mė e pavarur e horoskopit

Ekspertėt kanė specifikuar se cila ėshtė shenja mė e zgjuar e horoskopit.

Shenja mė e zgjuar dhe mė e pavarur e horoskopit
Shenja mė e zgjuar dhe mė e pavarur e horoskopit
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 16/12/2017 23:29

Personat qė kanė kėtė shenjė janė mjaft objektivė dhe nuk lejojnė qė emocionet e tyre tė ndėrhyjnė nė vendimet e tyre.

Bėhet fjalė pėr shenjėn e Ujorit. Ata gjithmonė flasin me mendjen e tyre dhe tregojnė tė vėrtetėn.

Ujori ėshtė njė person i pavarur dhe nėse bėni pėrpjekje pėr ta kufizuar ka shumė mundėsi qė tė largohet.

Pavarėsia nuk ėshtė vetėm dėshira e tyre, por ėshtė gjithashtu e nevojshme pėr mirėqenien dhe lumturinė e tyre. Pamja e tyre e jashtme tė jep pėrshtypjen sikur nuk janė miqėsorė, por njė ujor gjithmonė pėrpiqet tė ndihmojė miqtė e tij nė ēdo mėnyrė tė mundshme.

Ata i duan njerėzit tė jenė tė lumtur dhe tė gėzuar, prandaj gjithmonė pėrpiqen t'i bėjnė tė ndihen mirė. Duhet theksuar se ata nuk presin asgjė nė kėmbim.

E vetmja gjė e rėndėsishme pėr ta ėshtė tė jetojnė pa asnjė detyrim. Thjesht, lėrini tė jenė tė lirė.

Ujori dėshiron tė bėjė diēka tė dobishme nė jetėn e tij. Komunikimi me njerėzit mund t'i ndihmojė ata tė bėhen politikanė tė mėdhenj, punonjės socialė ose psikologė. Ata janė mendimtarė progresivė dhe shpesh ndikojnė nė formimin e ideve dhe teorive tė reja.

Edhe pse mund tė jetė tronditėse dhe e dhimbshme pėr tė tjerėt tė dėgjojnė tė vėrtetėn, njė Ujor e tregon atė pa e zbukuruar situatėn.

Kjo shenjė e horoskopit ėshtė e vizionit, moskonformizmit dhe pavarėsisė intelektuale. Ujori gjithmonė ndjek rrugėn e tij.


Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
QLPY'

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.