Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Truke bukurie pėr fytyrėn dhe trupin

Nėse bėhet fjalė pėr ndonjė temė aktuale qė pėrflitet nga femrat, atėherė ka tė bėjė me pėrkujdesin.

Truke bukurie pėr fytyrėn dhe trupin
Truke bukurie pėr fytyrėn dhe trupin
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 20/10/2017 14:59

Mėnyrat pėr mirėmbajtjen mund tė jenė ato tė cilat veēmė janė tė njohura nė pėrgjithėsi, disa tė zbuluara nga sallonet e bukurisė apo thjeshtė kėshilla dhe rekomandime nga miqtė, familja dhe kolegėt. Megjithatė, jo tė gjitha janė tė verifikuara dhe tė besueshme, andaj edhe hasni nė dyshime se a ia vlen qė tė pėrpiqeni.

Qė tė pėrshpejtoni procedurat e duhura tė pėrkujdesit dhe tė kurseni sa mė shumė tė holla, hetoni produkte tė reja dhe blini produkte tė tilla tė reja. Qė tė siguroheni se si t'i pėrdorni ato nė trupin tuaj, shihni 10 truket pėr kujdesin e pėrsosur tė trupit dhe fytyrės si zgjidhje adekuate pėr tė gjitha nevojat tuaja.

Pėrshtatni pėrbėrjen e grimit

Kur bėhet fjalė pėr pudrėn apo baza tjera tė cilat i pėrdorni, ėshtė shumė e rėndėsishme tė zgjidhni nuancėn, dendėsinė dhe pėrbėrjen e duhur. Ajo qė ndoshta nuk e keni ditur ėshtė se nėse pėrdorni pudėr nė formė pluhuri, atėherė edhe produktet tjera kozmetike duhet tė jenė me bazė pluhuri si, rumenila, hijėzimi pėr sy dhe anasjelltas, nėse fondacioni ėshtė i lėngshėm, atėherė edhe tė tjerat produkte duhet tė jenė tė tilla. Nėse produktet janė tė barabartė atėherė ato do tė pėrshtaten nė mėnyrė tė pėrsosur.

Ulni kokėn poshtė derisa vizatoni vetullat tuaja

Vetėm pasi tė arrini vetulla tė pėrsosura, mund tė thuhet se grimi juaj ka arritur sukses. Pėr tė qenė gjithmonė tė suksesshėm nė vizatimin dhe formėsimin e vetullave, provoni tė ulni kokėn aq shumė te poshtė saqė nė reflektimin tuaj nė pasqyrė, vetullat paraqesin njė vend ideal pėr t'i formėsuar dhe vizatuar, kėshtu qė do tė keni pamje mė tė mirė.

Pėrdorni kozmetikėn tuaj nė disa mėnyra

Kozmetika ėshtė mjaft e shtrenjtė, dhe qė tė shmangni harxhimet e tepėrta ju mund tė shfrytėzoni produktet e tilla pėr mė shumė qėllime. Pėr shembull, brushat pėr vendosjen e karminit dhe hijet e syve mund tė shėndrrohen nė njė nėse zgjedhni llojin qė i pėrshtatet pėr tė dyja rastet. Ose, ndonjėherė karminin me nuancė rozė mund ta aplikoni si skuqės nė faqe. Apo hijėzimin pėr sy me ngjyrė kafe mund ta pėrdorni pėr t'i ngjyrosur vetullat e shumė aplikime tjera.

Aplikoni hijėzues para korrektorit

A jeni hasur nėpėr tutoriale qė tregojnė si duhet tė konturoni fytyrėn tuaj, dhe nė fund gjithmonė merrni pėrshtypjen se ka shumė shtresa. Pėr tė shmangur sasinė e padėshiruar tė grimit, ėshtė e nevojshme qė sė pari tė aplikoni hijėzues (highlighter) dhe mė pas korrektorin. Hijėzuesi do tė ndikojė qė tė shkėlqeni ndėrsa korrektori do tė ju lejojė qė pamja origjinale tė ju zgjasė mė gjatė.

Pėrzieni mė shumė se sa mendoni ėshtė e nevojshme

Pa marrė parasysh me gishta apo me sfungjer, sa mė gjatė qė ta bėni atė, ju do tė merrni efektin e duhur. Hijet qė keni aplikuar nė fytyrė duhet tė jenė tė njėtrajtshme, nė mėnyrė qė tė krijoni njė efekt tė pėrsosur. Mos lejoni qė tė ketė dallime mes lėkurės sė qafės dhe tė fytyrės.

Aplikoni grimin nėn dritėn e diellit

Ju ndoshta adhuroni banjon tuaj dhe drita qė ju mundėson njė pamje tė jashtėzakonshme, por mos harroni se nėn dritėn e diellit ju mund tė vėreni nuanca qė nuk shfaqen nėn ndikimin e dritave tjera. Gjeni njė skaj nė shtėpinė tuaj qė ėshtė mė i ndriēuar dhe aplikoni lirisht grimin nė mėnyrė precize.

Aplikoni faktor mbrojtės edhe nė duart tuaja

Ju i kushtoni vėmendje lėkurės sė fytyrės dhe trupit, por mos harroni qė kremin me faktor mbrojtės ta aplikoni edhe nė duart tuaja. Duhet tė mbroni edhe duart sepse lėkura nė kėtė zonė ėshtė gjithashtu e ndjeshme. Dielli mund t'i nxijė ato, por edhe t'i thajė dhe pėrshpejtojė procesin e plakjes.

Aplikoni krem pėr nxierje edhe nė shuplakat e dorės

Ju e aplikoni kremin tuaj tė preferuar pėr nxierje tė tėrė trupit, por mos harroni tė lyeni edhe shuplakat e dorės, nė mėnyrė qė mos tė ketė ndonjė dallim tė madh tė ngjyrės sė lėkurės. Aplikoni njė sasi tė vogėl qė mos tė ju duken duart sikur keni vendosur doreza.

Zhytni duart nė ujė me akull pas lyerjes sė thonjve me llak

Pritja pėr tharjen e thonjve ėshtė shumė e lodhshme dhe duhet pritur pėrnjė kohė mė tė gjatė, andaj truku i zhytjes sė thonjve nė ujė tė akulltė do tė ju ndihmojė mėnjėherė, sigurisht pa dėmtuar shtresėn e akullit.

Aplikoni rruajtjen sikur njė mashkull

Keni lėkurė tė ndjeshme dhe e keni tė vėshtirė tė gjeni rruajtėsit e duhur - atėherė provoni produktet e meshkujve pėr rruajtje. Meqenėse kėto produkte tė rrojes janė tė paraparė pėr lėkurė mė tė ndjeshme, atėherė sigurisht qė do i pėrshtaten edhe lėkurės suaj.


Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
&]@FU

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.
Reklamė