Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Mėnyra se si e mbani ēantėn tregon gjėra shumė tė rėndėsishme pėr ju.

Na duhet mjaft kohė qė tė gjejmė ēantėn ideale, ndėrkaq mėnyra se si e bartim flet shumė pėr ne.

Mėnyra se si e mbani ēantėn tregon gjėra shumė tė rėndėsishme pėr ju.
Mėnyra se si e mbani ēantėn tregon gjėra shumė tė rėndėsishme pėr ju.
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 06/10/2017 17:03

Qoftė kur bartni ēantėn mbi supe, nė duar apo nuk e bartni fare, ekspertėt e tė folurit tė trupit theksojnė qė nė atė mėnyrė zbulojmė shumė ēka pėr veten.

Shikoni se ēfarė thotė pėr ne mėnyra si mbajmė ēantėn:

Ēanta mbi supe dhe pranė trupit

Ju jeni praktike dhe ju duhet verifikimi i tė tjerėve qė jeni person i besueshėm. Nuk dėshironi tė shpenzoni kohėn tuaj nė gjėra tė parėndėsishme, keni nevojė qė tė jeni person i menēur nė publik dhe vazhdimisht kujdeseni pėr veten. Nėse shtrėngoni ēantėn pėr trupi derisa e bartni tregon frikėn, mungesėn e vetėbesimit apo shqetėsimin nė mos dikush tju plaēkitė.

Ēanta lirisht bie mbi supe

Ju jeni spontane, e shkujdesur dhe pranoni jetėn ashtu siē ėshtė. Njerėzit ju njohin si njeri me vetėbesim dhe besnik. Nuk ēani kokėn pėr markat dhe brendet, stili juaj ėshtė funksional dhe i lirė.

Ēanta e varur nė dorė

Vazhdimisht kujdeseni pėr statusin dhe pozicionin, por jo rrallė kėshtu theksoni markėn e ēantės tė cilėn e bartni. Zakonisht kėshtu barten ēantat e mėdha, andaj kjo ėshtė shenjė qė dėshironi tė tėrhiqni vėmendjen. Bartni ēantėn me krenari dhe kjo ju jep ndjenjė superioriteti.

Ēanta nė dorė

Njerėzit ju shohin si mirė tė organizuar dhe person tė suksesshėm. Njerėzit tė cilėt bartin kėshtu ēantėn dėshirojnė tė tėrheqin vėmendjen nė veshjen e tyre. Para vetes.

Nėse mbani ēantėn me tė dy duart para vetes atėherė tregoni qė jeni e turpshme dhe keni nevojė qė tė mbroheni. Ėshtė e mundshme qė vuani nga anksioziteti dhe dėshironi qė tė qėndroni anash.

Ēanta e kryqėzuar pėrpara trupit

Dėshironi qė tė ecni lirisht, por qė sėrish mund tė mbroni ēantėn tuaj dhe qė vazhdimisht ta keni pranė vetes. Bartja e kėtillė e ēantės ju mundėson qė tė ecni lirisht nė mes tė turmės sė njerėzve dhe ėshtė e zakonshme edhe pėr njerėzit tė cilėt jetojnė nė qytete tė mėdha.

Ēanta e kryqėzuar pas shpine

Ju jeni e qetė dhe kėshtu tregoni qė u besoni tė tjerėve. Shėtisni me mendje tė hapur dhe me qėllimin e qartė, ndėrsa ēanta ju ėshtė vetėm shfaqje e pavarėsisė suaj. Nuk dėshironi tė ngarkoheni me gjėrat qė i bartni.

Ēantė shpine

Njerėzit tė cilėt bartin ēantė shpine janė tė pavarur dhe dėshirojnė tė kujdesen pėr veten dhe pėr tė tjerėt. Derisa tju jetė liria e nevojshme, ju dėshironi tė jeni tė gatshme ndaj ēdo situate tė mundshme. Besoni nė jetė tė shėndetshme, nuk ēani kokėn se ēka mendojnė tė tjerėt pėr ju dhe jeni krenare pėr veten qė mund tia dilni vetėm.

Nuk bartni fare ēantė

Nėse nuk bartni ēantė, atėherė mbėshteteni te tė tjerėt qė t'ju bartin gjėrat. Jeni ballafaquar aq shumė sa qė bartja e ēantės vetėm mund t'ju pengojė. Kjo mbase do tė thotė qė aq shumė e doni lirinė sa qė nuk dėshironi qė asgjė t'ju ngarkojė. Jeni shumė e sigurt nė atė qė jeni dhe dėshironi qė dikush tju konsiderojė ashtu siē jeni, jo tė gjykojė pėr ju nė bazė tė asaj qė bartni.

Reklamė

Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
XJ^

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.
Reklamė