Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Mund tė zgjateni dhe tė keni qėndrim tė pėrsosur pėr 1 javė.

Alice Robinson nga Anglia provoi disa teknika tė njohura dhe arriti tė bėhej 1.5 cm mė e gjatė nė pak javė, falė shtrirjes sė shtyllės sė saj kurrizore dhe rritjes sė lartėsisė sė kockave ndėrvertebrale me 1-2 mm.

Mund tė zgjateni dhe tė keni qėndrim tė pėrsosur pėr 1 javė.
Mund tė zgjateni dhe tė keni qėndrim tė pėrsosur pėr 1 javė.
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 13/10/2017 18:47
Ja ēfarė duhet tė bėni pėr tė ndjekur shembullin e saj:

Nė fakt shanset pėr tu zgjatur mė tepėr, thotė ajo janė kur qėndrojmė shtrirė apo kur jemi nė gjumė.

10 minuta shtrirė me shpinė shton 5 mm lartėsi. Kjo ndodh pėr shkak tė zvogėlimit tė shpinės gjatė ditės dhe kthimit tė saj nė formė kur shtriheni.

Kėtė tė fundit ju mund ta bėni duke e alternuar me ushtrime tė caktuara.

Ju mund tė hidheni me litar, tė luani basketboll, ose thjesht tė kėrceheni nė vend. Ushtrimi ndihmon nė forcimin e eshtrave dhe muskujve dhe me kalimin e kohės do tė japė rezultate nė shtatlartėsinė tuaj.

Noti thotė ajo ėshtė sporti qė kryeson listėn e ushtrimeve qė ju ndihmojnė tė jeni mė tė lartė. Nė ujė, ngarkesa nė kockat ndėrvertebrore ėshtė shumė mė pak dhe nyjet tuaja bėhen mė tė lėvizshme. Kjo mundėson njė zgjatje mė tė natyrshme e tė lehtė.

Disa faktorė tė tjerė qė ndikojnė nė lartėsinė tuaj janė: dieta e pasur me ushqime bio dhe gjumi.

Pėr t'u bėrė mė tė gjatė, duhet tė konsumoni sasi tė mjaftueshme tė kalciumit, hekurit, vitaminės D dhe vitaminave.

Tė gjitha kėto do t'ju ndihmojnė tė rriteni pak dhe tė mbani qėndrimin tuaj tė pėrsosur.

Reklamė

Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
PAWYD

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.
Reklamė