Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Cilat janė dedikimet mė tė bukura tė dashurisė?

10 letrat mė tė bukura tė dashurisė tė tė gjitha kohėrave.

Cilat janė dedikimet mė tė bukura tė dashurisė?
Cilat janė dedikimet mė tė bukura tė dashurisė?
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 03/02/2018 18:35

Disa meshkuj kanė ditur si tė shkruajnė letra dashurie. Ne kemi listuar dhjetė nga mė romantiket (dhe tė shkruarat mė saktė), sė bashku me disa pjesė tė veēanta prej tyre.

1. Letra e Ernest Hemingway pėr Marlene Dietrich

"Nuk mund tė ta them dot, sesa herė hidhja krahėt e mi rreth teje ndihesha sikur isha nė shtėpi".

2. Letra e Napoleon Bonapartit pėr tė dashurėn e tij Josephine.

"Qėkur tė lashė, kam qenė vazhdimisht nė depresion. Lumturia ime ėshtė tė jem pranė teje...".

3. Letra e Frida Kahlo pėr Diego Riverėn.

"Asgjė nuk krahasohet me duart e tua, me ngjyrėn jeshile nė tė verdhė tė syve tė tu. Shpirti im plotėsohet nga prania jote. Gishtat e mi prekin gjakun tėnd...".

4. Letra e Georgia O'Keeffe pėr Alfred Stieglitz.

"I dashur, trupi im ėshtė ēmendur duke tė kėrkuar ty. Nėse nuk vjen nesėr, nuk e di se si do tė mund tė pres mė tepėr pėr ty. Pyes veten nėse trupi yt e dėshiron trupin tim, po aq sa unė e dėshiroj trupin tėnd aq pranė, saqė lėndohem kur ti largohesh".

5. Letra e Beethoven nė shtratin e vdekjes pėr personat e tė dashur qė ende jetonin tė shėndetshėm

"Edhe pse nė shtrat, mendimet e mia janė me ju, tė dashurit e mi tė pavdekshem. Vazhdoni tė mė doni, mos mė gjykoni. Mos e gjykoni zemrėn mė besnike tė tė dashurit tuaj".

6. Letra e George H. Bush pėr Barbara Bush.

"Kjo duhet tė jetė njė letėr e thjeshtė pėr t'u shkruar, fjalėt duhet tė vijnė vetė dhe shkurtimisht unė do ta kem tė thjeshtė tė tė them se sa u lumturova, kur hapa letrėn dhe pashė njoftimin e fejesės sonė, por ēuditėrisht nuk po mundem dot ta shkruaj ēdo gjė nė kėtė letėr. Tė dua, e dashur, me gjithė zemrėn time dhe tė di qė edhe ti mė do, do tė thotė shumė pėr mua. Kushedi sa herė e kam menduar lumturinė e pamatshme qė do tė jetė jona njė ditė. Sa me fat do tė jenė fėmijėt tanė qė do tė kenė njė nėnė si ty".

7. Letra e Ronald Reagan pėr Nancy Reagan.

"Gjėja mė e rėndėsishme ėshtė se nuk dua tė rri pa ty pėr 20, apo 40 vitet e ardhshme, apo pėr gjithė vitet e jetės qė mė kanė mbetur. Jam bėrė i varur nga ndjesia e tė qenurit i lumtur dhe tė dua shumė ty".

8. Letra e Oscar Wilde pėr Lord Alfred Douglas.

"Ēdokush ėshtė i nevrikosur me mua qė erdha sėrish tek ty, por ata nuk na kuptojnė ne. Unė ndihem sikur vetėm me ty mund tė bėj gjithēka. Mė ndihmo tė sjell nė vend jetėn time tė rrėnuar dhe atėherė shoqėria dhe dashuria jonė do tė marrin njė tjetėr kuptim nė kėtė botė".

9. Letra e Henry VII pėr Anne Boleyn.

"Por nėse ti mė dhuron trupin dhe zemrėn tėnde, unė premtoj tė jem shėrbėtori yt, siē kam qenė pėrherė dhe vazhdoj tė jem edhe tani".

10. Letra e Vita Sackville pėr Virginia Woolf.

"Por, e dashur, unė nuk mund tė qėndroj dot i zgjuar apo serioz me ty. Tė dua shumė pėr ta bėrė kėtė gjė. Tė dua sinqerisht. Ti nuk e ke idenė sa serioz rri unė me njerėzit qė nuk i dua, por ti i ke thyer gjithė barrierat e mia".

Reklamė

Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
SjaAd

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.
Reklamė