Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

A e dini pse Zvicra ėshtė vendi mė i mirė nė botė?

Ditė mė parė, Zvicra ėshtė shpallur si "Vendi mė i mirė" nė botė pėr vitin e dytė radhazi, shkruan "The Local".

A e dini pse Zvicra ėshtė vendi mė i mirė nė botė?
A e dini pse Zvicra ėshtė vendi mė i mirė nė botė?
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 27/02/2018 14:39

Ky ishte vlerėsimi i raportit tė vendeve mė tė mira nga "US News & World Report", kompania e marketingut "Y & R" dhe "Shkolla Wharton".

Nė kėtė raport ishin pėrmendur pesė arsye pse ėshtė vendi mė i mirė, si papunėsia e ulėt, njė numėr i ēmimeve Nobel dhe njė peizazh tė jashtėzakonshėm.

Tė gjitha janė tė sakta, megjithatė, janė shtatė arsye tjera, pse Zvicra ėshtė vendi mė i mirė nė botė.

Arsyet e zgjedhura nga "The Local" janė:

Ushqimet e mira kombėtare

Zviceranėt vėrtet kanė njė ushqim shumė tė shėndetshėm.

Heroi mė i mirė kombėtar

William Tell, edhe pse ka shumė diskutime pėr tė, konsiderohet si heroi i vėrtetė zviceran.

Ushtria mė e mirė

Ushtria e Zvicrės nuk merr pjesė direkt nė konflikte ndėrkombėtare, por vetėm nė misione paqeruajtėse.

Instalimi mė i mirė ushtarak

Zvicra ka fortesat mė tė bukura ushtarake nė botė.

Vendi mė e mirė pėr filma me spiunė

Edhe pse autoritetet Zvicerane kanė bėrė pėrpjekje tė mėdha pėr tė pastruar sistemin e tyre bankar dhe vetė zviceranėt janė mėrzitur pėr reputacionin si parajsa pėr pėrfitimet e keqpėrdorura, pėr shkak tė peizazhit, ruan pozicionin pėr tė xhiruar njė film me spiunė.

Sistemi mė i mirė politik

Pavarėsisht kundėrshtimeve, ėshtė njė sistem i qėndrueshėm. Vendi ka njė Kėshill Shtetėror prej shtatė anėtarėsh qė vepron si ekzekutiv kombėtar.

Tė gjitha partitė kryesore janė tė pėrfaqėsuara dhe anėtarėt votohen nga parlamenti, jo nga njerėzit.

Malet mė tė mira

Pėr kėtė nuk ka asnjė dyshim.


Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
QdJk[

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.