Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Si do tė duket qiellgėrvishtėsja mė e lartė nė botė qė pėrfundon nė vitin 2020?

Kėto janė imazhet qė tregojnė se ēfarė do tė njihet sė shpejti si ndėrtesa mė e lartė nė botė qė ngrihet nga shkretėtira.

Si do tė duket qiellgėrvishtėsja mė e lartė nė botė qė pėrfundon nė vitin 2020?
Si do tė duket qiellgėrvishtėsja mė e lartė nė botė qė pėrfundon nė vitin 2020?
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 20/01/2018 22:38

Kur kulla prej 1000 metrash lartėsi e Jeddah nė Arabinė Saudite tė hapet, ajo do tė marrė fronin e Burj Khalifa si qiellgėrvishtėsja mė e lartė nė botė me 72 metra mė shumė.

Ndėrtimi i kėtij monumenti ėshtė vlerėsuar 1.4 miliardė dollarė, dhe pritet tė hapet nė 2020.

Kjo kullė do tė jetė xhevahiri i "Qendrės Ekonomike Jeddah", njė projekt komercial e rezidencial prej 57 milionė metrash katrorė, qė do tė pėrfshijė shtėpi, hotele, zyra si dhe shumė atraksione turistike.

Por sigurisht si gjithēka e madhe, projekti ka patur problematikat e saj por Kompania Ekonomike Jeddah, zhvilluesja e kėtij projekti ka konfirmuar pėr CNN se projekti do tė pėrfundojė deri nė vitin 2020 ashtu siē ėshtė planifikuar.

Si do tė duket qiellgėrvishtėsja mė e lartė nė botė qė pėrfundon nė vitin 2020?

Si do tė duket qiellgėrvishtėsja mė e lartė nė botė qė pėrfundon nė vitin 2020?

Si do tė duket qiellgėrvishtėsja mė e lartė nė botė qė pėrfundon nė vitin 2020?

Si do tė duket qiellgėrvishtėsja mė e lartė nė botė qė pėrfundon nė vitin 2020?

Si do tė duket qiellgėrvishtėsja mė e lartė nė botė qė pėrfundon nė vitin 2020?

Si do tė duket qiellgėrvishtėsja mė e lartė nė botė qė pėrfundon nė vitin 2020?


Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
$$A*[

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.