Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Aeroportin mė tė madh nė botė po e ndėrton...

Kina po ndėrton aeroportin mė tė madh nė botė.

Kina po ndėrton aeroportin mė tė madh nė botė.
Kina po ndėrton aeroportin mė tė madh nė botė.
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 09/01/2018 18:41

Numri i kinezėve tė etur pėr ta udhėtuar botėn ėshtė rritur drastikisht shumė gjatė viteve tė fundit, dhe Aeroporti Ndėrkombėtar i Pekinit ėshtė duke punuar nė ndėrtimin e terminalit mė tė madh nė botė, pėr t'u pėrballur me kėtė rritje substanciale.

Terminali 1, qė do tė hapet mė 2018, do tė mbulojė 700 000 metra katrorė dhe pritet tė pėrballojė 45 milionė pasagjerė nė vit.

Arkitekti i njohur Irakiano-Anglez, Zaha Hadid, ka bashkėpunuar me ndėrtuesit e aeroportit pėr tė krijuar njė koncept gjashtė shtresor tė aeroportit, i cili ka pėr qėllim tė shkurtojė distancat e ecjes pėr pasagjerėt dhe tė rrisė lidhshmėrinė.

Aeroporti ndėrkombėtar ėshtė aeroporti i dytė nė botė mė i ngarkuar, pas Aeroportit Ndėrkombėtar tė Atlantės, qė pati 96 milionė pasagjerė vitin e kaluar.

Se si do tė duket ky aeroport i ri, shihni pamjet mė poshtė:

Aeroportin mė tė madh nė botė po e ndėrton...

Aeroportin mė tė madh nė botė po e ndėrton...

Kina po ndėrton aeroportin mė tė madh nė botė.

Kina po ndėrton aeroportin mė tė madh nė botė.


Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
W4E6

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.