Cilat janė efektet e vajit tė trėndafilit tė egėr dhe si mund ta pėrgatisni atė?
Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Cilat janė efektet e vajit tė trėndafilit tė egėr dhe si mund ta pėrgatisni atė?

Receta e vajit tė trėndafilit tė egėr (Rose Mosqueta) ka nevojė pėr dy pėrbėrės: vaj bajameje tė ėmbėl (100%) dhe trėndafil tė egėr (frutat e vogla).

Cilat janė efektet e vajit tė trėndafilit tė egėr dhe si mund ta pėrgatisni atė?
Cilat janė efektet e vajit tė trėndafilit tė egėr dhe si mund ta pėrgatisni atė?
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 21/01/2018 15:39

Receta e vajit tė trėndafilit tė egėr (Rose Mosqueta) ka nevojė pėr dy pėrbėrės: vaj bajameje tė ėmbėl (100%) dhe trėndafil tė egėr (frutat e vogla).

Ashtu si shumė receta tė tjera, kjo ėshtė njė recetė qė ka variante tė shumėfishta pėr t'u pėrdorur nė mjekėsinė tradicionale. Kjo ėshtė njė recetė tradicionale e pėrgatitjes sė kėtij vaji qė mund tė pėrdoret gjerėsisht pėr shumė probleme shėndetėsore.

Si ta pėrgatisni:

Mblidhni frutat e trėndafilit tė egėr pasi ėshtė mirė qė tė jenė sa mė tė freskėta. Ose pėrdorni fruta tė thata nė mungesė tė tyre. Vendosini nė diell pėr disa ditė qė tė thahen. Nė kėtė mėnyrė ju mund tė shmangni disa kėrpudha tė padėshirueshme qė mund ta shkatėrrojnė shijen e vajit gjatė pėrgatitjes.

Prijeni nė tė dy anėt deri nė gjysmė. Vendosini nė njė enė qelqi dhe mbulojini me vaj bajameje.

Mbylleni mirė enėn dhe vendosini kavanozit etiketėn dhe emrin. Etiketa e datės do tju shėrbejė pėr tė ditur me saktėsi se prej sa kohėsh ėshtė bėrė kjo pėrgatitje. Ruajeni nė njė vend tė freskėt, tė thatė (nė dollap) pėr tė paktėn njėzet ditė. Pastaj kullojeni atė dhe do tė jetė gati pėr ta pėrdorur.

Pėrdorimi:

Vendoseni direkt nė fytyrė ose trup. Ajo ėshtė njė recetė speciale pėr tė trajtuar radhėt e errėt poshtė syve dhe qeskat e fryra te sytė; ėshtė njė prej trajtimeve mė efikase pėr lėkurėn e djegur, tė thatė, tė plasaritur dhe/ose tė rrudhosur. Zbut dhe ushqen lėkurėn.

Reklamė

Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
YR2^0

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.