Qofte me presh dhe miell misri
Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Qofte me presh dhe miell misri

Qoftet janė njė gatim mjaft i lehtė pėr tu pėrgatitur, qė duke e bashkuar me preshtė dhe miellin e misrit do tė merrni edhe vlerat e duhura ushqyese.

Qofte me presh dhe miell misri
Qofte me presh dhe miell misri
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 09/09/2016 20:26

Pėr 4-5 persona duhen:

Miell misri, 2 gota uji

vaj pėr brumin, 3 lugė gjelle

sodė, ½ lugė kafeje

vezė, 2 kokrra

djathė i thėrrmuar ose gjizė, 3-4 lugė gjelle

presh, 3 copa mesatare

majdanoz, 1 tufė

miell gruri pėr lyerje, 3-4 lugė gjelle

lyrė pėr skuqje

ujė, 2-3 gota

pak kripė

Pėrgatitja:

Preshtė e pastruar dhe tė larė grihen hollė dhe kaurdisen me lyrė nė zjarr tė ngadalshėm, mbuluar me kapak sa tė zbuten. Pastaj hiqen nga zjarri dhe u hidhet djathė i thėrrmuar ose gjizė, vezė, kripė, piper i zi i bluar, majdanoz i grirė hollė. Mielli i misrit pėrgatitet si zakonisht. Kur hiqet nga zjarri, bashkohet me preshtė, punohet mirė, ndahet nė qofte tė rrumbullakta tė cilat lyhen me miell gruri dhe skuqen nė tigan me lyrė.

Ju bėftė mirė!


Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
'0&k\

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.