Perspekti - iMac Pro - Kompjuteri mė i shpejtė qė Apple ofron
Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

iMac Pro - Kompjuteri mė i shpejtė qė Apple ofron

iMac Pro i ri ėshtė prezantuar sė fundmi si produkti mė i fuqishėm qė Apple ka prodhuar ndonjėherė.

iMac Pro - Kompjuteri mė i shpejtė qė Apple ofron
iMac Pro - Kompjuteri mė i shpejtė qė Apple ofron
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 18/12/2017 08:27, Ndryshuar: 18/12/2017 15:29

iMac Pro ėshtė ri-projektuar nga rrėnjėt, ka njė listė "tė ēmendur" tė dhėnash, tė gjitha brenda njė produkti fin dhe all-in-one si iMac.

I anonuēuar pėr herė tė parė nė Qershor 2017 nė Apple's Worldwide Developer Conference, iMac Pro mori pak kohė pėr tė qenė i disponueshėm pėr tė gjithė. Ashtu siē shprehet edhe Phil Schiller, nėn-drejtor i departamentit tė marketingut tė Apple, kompania ėshtė kujdesur qė ky tė jetė njė produkt perfekt.

Ēmimi:

Ēmimi bazė i iMac Pro ėshtė $4 999, na bėn qė tė presim shumė nga ky produkt. Ky ēmim, bėn fjalė pėr proēesor Intel Xeon me 8 bėrthama, 32GB RAM dhe dhe Hard Disk 1TB. Por nėse paratė janė gjėja e fundit qė na shqetėson, mund tė porosisim edhe modelin mė tė fuqishėm tė saj. Pėr $16 500, marrim njė iMac Pro me Intel Xeon me 18 bėrthama, 128GB RAM dhe SSD 4TB.

Proēesorėt Xeon

Njė nga gjėrat mė joshėse pėr dizajnerat, do tė jenė proēesorėt Xeon. Falė qėndrueshmėrisė sė tyre tė lartė, ato kanė memorie Cache tė madhe. Kjo, e pėrkthyer nė njė eksperiencė shumė tė mirė gjatė pėrdorimit tė software si Photoshop.

Ekran 5K

Kur vjen puna pėr tė bėrė art, pėrdoruesit do t'i shohin punėt e tyre nė njė ekran 5K ashtu si nė produkte tė tjera tė Apple. Por ekrani i iMac Pro tė ri ėshtė 43% mė i indritshėm dhe shfaq 1 miliardė ngjyra.

Reklamė

Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
>\%e?

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.
Reklamė