Google lanēon versionin Go nga Android Oreo
Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Google lanēon versionin Go nga Android Oreo

Google mė nė fund lanēon versionin Go, tė Android Oreo qė e tregoi nė I/O 2017 nė Maj.

Google lanēon versionin Go nga Android Oreo
Google lanēon versionin Go nga Android Oreo
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 05/12/2017 19:04

Titani i teknologjisė po e bėn Android Oreo Go tė vlefshme pėr prodhuesit me Android 8.1, i cili ėshtė planifikuar tė vijė nė ēdo kohė brenda 24 orėve tė ardhshme.

Ky version i optimizuar i OS tė Google u krijua posaēėrisht pėr pajisjet me vetėm 512MB deri 1GB memorie. Ėshtė ndėrtuar pėr tė qenė mė i lehtė dhe pėr tė kandiduar mė shpejt nė telefonat qė nuk vijnė me ROM tė mėdha.

Paketa e aplikacioneve tė paravendosura qė do tė gjeni nė njė telefon Go pėrfshijnė Google Assistant Go, Google Go, Files Go, Google Maps Go, Gmail Go, YouTube Go, Gboard, Chrome dhe Plaz Store. Shumica e kėtyre aplikacioneve janė variantė tė lehtėsuar me ndėrfaqe mė tė thjeshta dhe, nė rastin e YouTube, aftėsia pėr tė ngarkuar rezolucionin mė tė ulėt tė mundshėm tė videos.

Files Go mund tė ndihmojnė qė telefonat me hapėsira mė tė vogla tė magazinimit tė jenė mė tė pėrdorshme dhe tė menaxhueshme duke sugjeruar fshirjen e skedarėve dhe aplikacioneve tė papėrdorura, si dhe duke e bėrė tė lehtė tė mbėshtetni skedarėt nė cloud dhe t'i bėni ato tė disponueshme jashtė linje. Google Go, i cili dikur njihej si "Search Lite", e bėn mė tė shpejtė gjetjen e informacionit.

Aplikacionet e tjera si Play Store dhe Chrome Go nuk janė saktėsisht njė entitet i veēantė, nė rastin e Chrome, funksioni i kursimit tė tė dhėnave ėshtė i aktivizuar nė mėnyrė tė paracaktuar pėr tė ndihmuar pėrdoruesit tė ruajnė tė dhėnat.

Reklamė

Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
a<*

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.
Reklamė