Perspekti - Apple konfirmon se pastrimi i telefonit nga aplikacionet nuk do tė kursejė jetėn e baterisė.
Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Apple konfirmon se pastrimi i telefonit nga aplikacionet nuk do tė kursejė jetėn e baterisė.

Nėse jeni duke pastruar telefonin nga tė gjitha aplikacionet qė keni aty pėr tė kursyer baterinė e telefonit, ju duhet tė ndaloni menjėherė.

Pastrimi i telefonit apple nuk ndihmon nė kursimin e baterisė
Pastrimi i telefonit apple nuk ndihmon nė kursimin e baterisė
Nga: Ndricim Topalli
Publikimi: 15/03/2016 10:13

Shefi i Apple's iOS Craig Federighi ka hedhur poshtė mitin qė duke pastruar telefonin do tė kurseni baterinė. Ai konfirmoi qė gjithė ky proces nuk ėshtė i domosdoshem pėr baterinė e telefonit dhe tha se ai nuk e kishte kėtė zakon.

Federighi, i cili mbikqyr iOS dhe OS X mori disa e-mails nga konsumatorėt ku pyetja mė e shpeshtė ishte nėse duhej tė fshiheshin aplikacionet a panevojshme pėr tė kursyer baterinė?

Pėrgjigjja ishte jo dhe jo! Aplikacionet pavarėsisht se janė tė instaluara nė telefon nėse nuk pėrdoren, nuk harxhojnė bateri.

Por pavarėsisht kėsaj, nėse njė aplikacion nuk e pėrdorni apo nuk ju duhet, bėni mirė ta pastroni pėr tė ēliruar edhe hapsirėn e telefonit tė cilėn mund ta pėrdorni pėr diēka tjetėr.


Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
7B_.2

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.
Reklamė