Si tė pėrshtasim mobiljet dhe ngjyrat nė njė dhomė me sipėrfaqe tė vogėl?
Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Si tė pėrshtasim mobiljet dhe ngjyrat nė njė dhomė me sipėrfaqe tė vogėl?

Ėshtė fakt qė jo tė gjithė mund tė kemi njė shtėpi mbretėrore me sipėrfaqe gjigande ku mund tė fusim ēfarė mobiljesh tė duam. Ndonjėherė duhet tė mjaftohemi me pak.

Ngjyra tė tilla si: bezhė, blu e lehtė, e bardhė dhe e verdhė janė tė gjitha mundėsi shumė tė mira pėr ta ēelur ambientin e dhomės tuaj.
Ngjyra tė tilla si: bezhė, blu e lehtė, e bardhė dhe e verdhė janė tė gjitha mundėsi shumė tė mira pėr ta ēelur ambientin e dhomės tuaj.
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 29/08/2017 17:12

Perspekti ju tregon si tė arrini tė mobiloni dhe tė rregulloni bukur njė shtėpi me sipėrfaqe tė vogėl.

Nė rastin e njė dhome gjumi me sipėrfaqe tė vogėl, sfida pėr ta pėrshtatur atė ėshtė mė e madhe pasi disa gabime tė vogla nė dekorim mund t'ju bėjnė tė ndiheni klaustrofobik brenda dhomės tuaj.

Ajo qė nevojitet nė kėto raste ėshtė njė dekorim minimalist dhe me ngjyra tė hapura nė mėnyrė qė dhoma tė duket mė e madhe.

Pėr tė arritur kėtė qėllim mė poshtė do tė lexoni disa truke qė arkitekti i brendshėm pėrdor ndėrkohė qė mobilon njė dhomė me hapėsirė tė vogėl.

Kryesorja qė krijon pėrshtypjen e njė dhome tė madhe ėshtė pėrdorimi i bojėrave me tone tė lehta pėr lyerjen e mureve. Ngjyrat e errėta mund tė duken tėrheqėse, por ato mund ta bėjnė hapėsirėn tuaj tė duket shumė mė e vogėl se sa ajo ėshtė nė tė vėrtetė.

Ngjyra tė tilla si: bezhė, blu e lehtė, e bardhė dhe e verdhė janė tė gjitha mundėsi shumė tė mira pėr ta ēelur ambientin e dhomės tuaj.

Tjetėr element i rėndėsishėm janė pasqyrat. Ato mund tė bėjnė ēdo vend tė duket mė i madh dhe nuk do tė shėrbejė vetėm pėr tė dekoruar muret, por gjithashtu do tė krijojė njė pamje tė njė dhome mė tė madhe.

Kur vjen rradha e mobiljeve sigurohuni qė tė vendosni vetėm mobiljet me tė domosdoshme. Mėnyra mė e mirė pėr tė arritur kėtė ėshtė tė zėvendėsoni shumė njėsi tė vogla me njė njėsi tė vetme tė madhe.

Ndėrsa dekorimi i mureve, nuk duhet tepruar. Mbani dekorimin tuaj tė thjeshtė dhe me dritė.

Duke ndjekur kėto ide, ju mund tė dekoroni dhomėn e vogėl tė gjumit nė njė mėnyrė qė ajo tė duket mė e madhe.


Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj


Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
k@!_I

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.