Cilat janė zakonet e punės qė ju bėjnė tė sėmureni?
Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Cilat janė zakonet e punės qė ju bėjnė tė sėmureni?

Ka disa nga mėnyrat apo zakonet nė zyrėn tuaj tė punės tė cilat po ju bėjnė qė tė sėmureni.

Cilat janė zakonet e punės qė ju bėjnė tė sėmureni?
Cilat janė zakonet e punės qė ju bėjnė tė sėmureni?
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 13/02/2018 18:11

Perspekti ju sjell disa prej tyre:

Ushqimi nė tavolinė

Kjo mund tė tėrheqė insekte dhe brejtės nė zyrė gjė qė rezulton me ndonjė sėmundje apo infeksion.

Mos larja plotėsisht e filxhanėve apo gotave

Ēdo ditė, para se tė mbushni filxhanin me kafe apo ēaj, lanjini enėt me ujė tė ngrohtė ose me deter gjenttėrėsisht. Lani atė para dhe pas ēdo pėrdorimi.

Ruajtja e ushqimit brenda sirtarit tė tavolinės

Kjo nuk duhet tė ndodhė absolutisht, pėrveēse nė rast se i keni kyēur mė parė nė ndonjė kuti hermetike.

Nuk e fshini ulėsen e tualetit

Tualeti ka shumė mikrobe qė mund tė shkaktojnė diarre ose dhimbje stomaku. Pastrojeni me njė gjithmonė para se tė uleni.

Tė shkosh nė punė kur je i sėmurė

Kėshtu do tė pėrfundoni duke pėrhapur mikrobet dhe prandaj ėshtė mirė qė sa herė tė keni ndonjė virus, tė merrni leje. Duke mos u paraqitur nė punė nuk e pėrhapni as virusin.

Ndarja e ushqimit

Jepni atij gjithė dashurinė dhe kujdesin qė meriton, por mos e ndani ushqimin me tė ose mos pėrdorni filxhanin e tij.

Reklamė

Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuajJu keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
+7^cS

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.
Reklamė