Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Festivali i mrekullueshėm i akullit nė Kinė mė nė fund hapet pėr turistėt

Qyteti i famshėm i akullit nė Kinė, Harbin, hapi dyert pėr vizitorė nga e gjithė bota tė premten, kur nisi festivali ndėrkombėtar i borės dhe akullit.

Festivali i mrekullueshėm i akullit nė Kinė mė nė fund hapet pėr turistėt
Festivali i mrekullueshėm i akullit nė Kinė mė nė fund hapet pėr turistėt
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 05/01/2018 20:06

Nėn tematikėn "kopshti i dėborės, bota fantastike", josh vizitorėt me skulpturat gjigante tė akullit, ku kryefjalė ėshtė fantazia, e gjithashtu me aktivitetet e shumta nė borė.

Efektet e dritave led tė kontrolluara nė mėnyrė kompjuterike po pėrdoren pėr tė animuar me ngjyra e dizajne skulpturat mbresėlėnėse tė akullit. Temperatura atje mund tė zbresė nėn -30 gradė Celsius.

Rreth 10 mijė punonjės ndihmuan nė krijimin e kėsaj bote gjigante, e cila mbulon njė sipėrfaqe sa 84 fusha futbolli nė njė park pranė lumit Songhua. Mė herėt gjatė javės artistėt u mblodhėn pėr tė bėrė modifikimet e fundit nė krijimet e tyre, disa prej tė cilave u ngjajnė personazheve tė famshme historike e atraksione tė tilla si Tempulli i parajsės nė Pekin e Sheshit tė Kuq nė Moskė.

I vlerėsuar si festivali mė i madh dimėror nė botė, aktiviteti vjetor nė provincėn verilindore tė Heilongjiang zhvillohet qė prej 1983-shit dhe tėrheq qindra mijėra vizitorė ēdo vit. Ai zgjat deri nė 28 shkurt.

Festivali i mrekullueshėm i akullit nė Kinė mė nė fund hapet pėr turistėt

Festivali i mrekullueshėm i akullit nė Kinė mė nė fund hapet pėr turistėt

Festivali i mrekullueshėm i akullit nė Kinė mė nė fund hapet pėr turistėt

Festivali i mrekullueshėm i akullit nė Kinė mė nė fund hapet pėr turistėt

Festivali i mrekullueshėm i akullit nė Kinė mė nė fund hapet pėr turistėt

Festivali i mrekullueshėm i akullit nė Kinė mė nė fund hapet pėr turistėt

Festivali i mrekullueshėm i akullit nė Kinė mė nė fund hapet pėr turistėt

Festivali i mrekullueshėm i akullit nė Kinė mė nė fund hapet pėr turistėt

Festivali i mrekullueshėm i akullit nė Kinė mė nė fund hapet pėr turistėt

Festivali i mrekullueshėm i akullit nė Kinė mė nė fund hapet pėr turistėt


Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
.C<

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.
Reklamė