Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Horoskopi javor 11 Dhjetor 2017 - 17 Dhjetor 2017. Javė tė mrekullueshme do tė kenė...

Perspekti sjell pėr ju horoskopin javor. Ju urojmė javė tė mbarė!

Horoskopi javor 11 Dhjetor 2017 - 17 Dhjetor 2017. Javė tė mrekullueshme do tė kenė...
Horoskopi javor 11 Dhjetor 2017 - 17 Dhjetor 2017. Javė tė mrekullueshme do tė kenė...
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 11/12/2017 12:14

Dashi

Me siguri qė ėshtė shumė e rėndėsishme tė shfaqeni tė fortė e tė sigurt nė prani tė njerėzve, duke shmangur ēdo lloj kompleksi inferioriteti dhe situate qė na bėn tė jemi tė varur nga tė tjerėt. Kjo vlen sidomos pėr ju qė jeni tė guximshėm dhe keni shpirtin e iniciativės. Tani qė Marsi po largohet nga shenja juaj do tė shfrytėzoni rastin pėr tė rigjetur ekuilibrin. Duke filluar nga dita e mėrkurė do tė ndieni nevojėn pėr t'u shprehur lirshėm. Tė premten do tė jeni tė hapur pėr dialog.

Demi

Jupiteri dhe Marsi pėrbėjnė sfidat e fundit me tė cilat qielli ka vendosur t'ju pėrballė, prandaj ju do tė provoni tė filloni dialogun dhe tė krijoni aleanca dhe miqėsi qė do t'jua lehtėsojnė situatėn. Do tė vendosni tė tregoheni praktikė dhe tė pėrqafoni ēdo formė bashkėpunimi. Me siguri qė kjo ka pėr tė qenė njė zgjedhje e mirė qė do t'ju ndihmojė tė arrini rezultate pavarėsisht pengesave yjore. Pėrpiquni tė pėrmirėsoni marrėdhėniet me tė tjerėt tani qė vetėm pak ditė na ndajnė nga Viti i Ri, sepse nė fund tė fundit nė Dhjetor tė gjithė bėhemi pak mė tė mirė, edhe ju tė shenjės sė Demit.

Binjakėt

Me largimin e Mėrkurit nga shenja juaj po pėrballeni me situata dhe me realitete qė mbase i keni pėrjetuar mė parė, por tė cilat nė njėfarė mėnyre duhet t'i rishqyrtoni, mbase pėr t'i kuptuar mė mirė. Tė mėrkurėn do t'u kushtoni rėndėsi marrėdhėnieve me tė tjerėt dhe do tė tregoheni disi kritikė ndaj vetes, duke provuar tė korrigjoni gabimet qė mund tė keni bėrė. Tė premten do tė pėrpiqeni t'i gjeni njė emėr gjithēkaje qė nuk ju pėlqen dhe qė ju shtyn tė tregoheni tė papėrgjegjshėm ose qė ju bėn tė ndiheni tė dobėt.

Gaforrja

Gjatė kėsaj jave do tė ndiheni disi tė dyzuar. Nga njėra anė do tė ndjeni dėshirėn pėr t'u dhėnė pas pasioneve dhe kėnaqėsive qė pėrjetoni si pasojė e afrimit tė fundvitit, nga ana tjetėr janė forcat qė ju shtyjnė tė mendoni pėr ndjenjat qė mbase nuk janė shumė tė dukshme nė sytė e tė tjerėve, por qė janė gjithsesi shumė tė rėndėsishme. Jupiteri dhe Marsi do tė ndikojnė pozitivisht, por me largimin e Hėnės nga shenja juaj do tė jeni mė tė hapur ndaj dialogut.

Luani

Kjo do tė jetė njė javė pėrgjithėsisht e mbarė ku nuk do tė mungojnė argėtimet. Por nė mėnyrė qė punėt t'ju shkojnė vaj, duhet tė mos lini pas dore disa veprimtari praktike dhe pėrgjegjėsi me tė cilat do tė pėrballeni pėr faj tė pozicionit tė paqartė tė Mėrkurit. Mė e kėndshme dhe interesante do tė jetė dita e premte, kur do tė mund tė qartėsoheni mė nė fund pėr njė ēėshtje qė e keni mjaft pėr zemėr. Nė fundjavė do tė ndjeni nevojėn pėr t'u dhėnė zgjidhje disa problemeve nė mėnyrė qė tė ndiheni tė qetė.

Virgjėresha

Mėrkuri do tė jetė protagonisti i vėrtetė nė shenjėn tuaj gjatė kėtyre ditėve tė fundvitit. Falė ndikimit tė tij do t'ju duhet t'i rishikoni disa ēėshtje nga njė kėndvėshtrim tjetėr. Kjo mund tė jetė e lodhshme, por me siguri e nevojshme. Tė mėrkurėn pėrpiquni t'i jepni zgjidhje ēdo ēėshtjeje qė nuk doni ta mbartni pėr vitin 2018. Tė premten pėrpiquni tė mos bėni figurė tė keqe kur tė viheni pėrballė provave. Njė sėrė angazhimesh mund t'ju bėjnė tė ndiheni tė lodhur nė fundjavė, por yjet ju kėshillojnė qė ato ditė t'i kaloni nė vetmi.

Peshorja

Ndoshta ngaqė do tė jenė tė kushtėzuar prej fillimit tė vitit, tė lindurit e shenjės sė Peshores do tė angazhohen pėr ēfarė kanė mė tė rėndėsishme, pėr atė qė e konsiderojnė si misionin e tyre nė jetė: raportet me tė tjerėt. Mėrkuri ju fton tė krahasoheni me ta pėr nga mėnyra si silleni, si dhe tė jeni mė bujarė. Tė premten do tė tregoheni paragjykues, por do ta bėni sipas mėnyrės suaj, pa e ekzagjeruar dhe me inteligjencė. Nė fundjavė do tė ndieni nevojėn pėr tė rėnė nė sy dhe do tė derdhni tė gjitha energjitė.

Akrepi

Tani qė keni Marsin nė shenjėn tuaj do tė keni mundėsi tė angazhoheni pėr ēėshtjet mė pak personale, mė praktike dhe konkrete. Do tė jeni tė qartė pėr mėnyrėn si duhet tė veproni pėr t'u dhėnė zgjidhje disa problemeve qė kanė tė bėjnė me paratė dhe gjėra tė tjera, si dhe do tė dini tė angazhoni personat e duhur qė mund t'ju ndihmojnė. Nė fundjavė do tė jeni nė gjendje tė pėrballoni ndryshimet qė mund tė ndikojnė nė ekuilibrat profesionalė.

Shigjetari

Gjatė kėsaj jave do tė ndihet shumė ndikimi i Diellit dhe i Mėrkurit nė shenjėn e Shigjetarit. Ky fakt mund t'ju gėzojė ose t'ju bėjė tė ndiheni tė shqetėsuar. Ndikimi i kėtyre planetėve do tė kushtėzojė tė tashmen tuaj. Do tė vini dikė nė provė aty nga mesi i javės dhe mė pas do tė provoni ta ndreqni sjelljen tuaj me anė tė kompromisit apo duke kėrkuar ndjesė. Kėsisoj askush s'do tė ndihet nė faj. Tė shtunėn do tė ndieni nevojėn pėr t'u arratisur, pėr tė bėrė udhėtime dhe pėr tė zbuluar gjėra tė reja. Ndoshta kėtė mund ta keni si synim pėr vitin 2018.

Bricjapi

Pas vetėm disa ditėsh, ndoshta pėr ta bėrė dhe mė madhėshtore praninė e tij, Saturni do tė hyjė ashtu si pa u ndier nė shenjėn tuaj. Kėshtu, kjo do tė jetė njė javė e mbushur me ide dhe do tė mund tė besoni nė gjėrat qė ende nuk i shikoni. Pėrfitoni nga kjo periudhė pėr ta vlerėsuar situatėn me intuitė, duke i dhėnė pėrparėsi ndjenjave dhe jo logjikės. Tė premten mund tė pėrballeni me diēka tė pakėndshme nė aspektin profesional, por ėshtė e kėshillueshme qė tė prisni momentin e pėrshtatshėm pėr tė qenė mė tė qartė.

Ujori

Nė javėn qė do tė vijė, do tė angazhoheni sė tepėrmi pėr tė kėnaqur ata qė do tė ndikojnė nė tė tashmen tuaj. Tė mėrkurėn dikush do tė ndiejė papritmas nevojėn pėr tė folur me ju, por mos i kushtoni shumė rėndėsi asaj qė ka pėr t'ju thėnė. Tė shtunėn do t'ju duhet tė pėrballeni me dikė qė ka dėshirėn pėr tė bėrė ndryshime, por kjo mund t'ju duket argėtuese. Ndryshe nga ju, jo tė gjithė do tė ndiejnė nevojėn pėr paqe e qetėsi.

Peshqit

Me siguri qė prania e Jupiterit nė shenjėn tuaj ju bėn tė ndiheni mė energjikė, mė nė humor dhe do tė mund tė vlerėsoni gjėrat mė tė bukura tė momentit. Por jo tė gjithė kanė fatin e mirė qė tė mund tė mbėshteten nė ndikimin pozitiv tė yjeve. Tė mėrkurėn do tė pėrballeni me dikė qė ka nevojė pėr pėrgjigje dhe pėr tė qenė mė i qartė. Tė premten do tė jeni nė shoqėrinė e personave entuziastė dhe optimistė. Java do tė mbyllet bukur me praninė e Diellit dhe Uranit nė shenjėn tuaj dhe entuziazmi i tė tjerėve do tė jetė ngjitės pėr ju.


Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
;IS$e

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.