Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Maska e nevojshme pėr fytyrė tė yndyrshme.

Keni fytyrė tė yndyrshme dhe me puērra por nuk dini ēfarė tė bėni. Ekspertėt kanė deklaruar se mund t'ju vijnė nė ndihmė maskat natyrale.

Maska e nevojshme pėr fytyrė tė yndyrshme.
Maska e nevojshme pėr fytyrė tė yndyrshme.
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 10/10/2017 14:06, Ndryshuar: 10/10/2017 21:12

Njė ndėr maskat qė jep efekte mė tė larta ėshtė ajo me kastravec dhe mente. Ka disa mėnyra pėr tė bėrė njė maskė me kastravec, nga mė tė thjeshtat deri mė komplekset.

Maska me kastravec ju ndihmon pėr tė luftuar kundėr puērrave dhe ėshtė e nevojshme pėr fytyrat me yndyrė. Ajo gjithashtu heq qeskat poshtė syve dhe rrathėt e errėt tė syve.

Pėrbėrėsit:

1 lugė ēaji mente

1 lugė ēaji lėng limoni

½ kastravec

1 vezė

Pėrgatitja:

Hidhni nė mikser kastravecin dhe menten. Mė pas shtoni lėngun e limonit dhe vezėn.

Pėrbėrjen e pėrftuar vendoseni nė frigorifer pėr rreth 10-15 minuta. Nxirreni nga frigoriferi dhe aplikojeni nė fytyrė duke e lėnė tė veprojė pėr 15 minuta.

Nė fund shpėlajeni fytyrėn me ujė tė vakėt.

Kjo maskė qė pėrmendėm mė lart ėshtė shumė praktike dhe e thjeshtė, ju ndihmon qė tė largoni puērrat dhe ju jep shkėlqim nė fytyrė.

Reklamė

Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
l1Q9/

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.
Reklamė