Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Pesė gjėra qė gratė e forta emocionalisht nuk i bėjnė kurrė.

Gratė janė tė patrembura kur vjen puna pėr tė ndryshuar lojėn dhe provuar gjėra tė reja. Niveli i guximit ėshtė i barabartė vetėm me nivelin e pasionit, teksa nė tė njėjtėn kohė ruajnė njė sens tė fuqishėm humori.

Pesė gjėra qė gratė e forta emocionalisht nuk i bėjnė kurrė.
Pesė gjėra qė gratė e forta emocionalisht nuk i bėjnė kurrė.
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 09/10/2017 08:56, Ndryshuar: 09/10/2017 15:58

Janė gratė e forta emocionalisht qė motivojnė pjesėn tjetėr dhe qė shfaqen si zėra tė ndryshimit. Ja pesė gjėra qė gratė e forta emocionalisht nuk i bėjnė kurrė.

Ato nuk jepen para frikės

Cilėsia themelore e njė gruaje emocionalisht tė fortė ėshtė padyshim: mungesa e frikės. Kjo do tė thotė tė mos kesh frikė tė provosh diēka dhe tė dėshtosh.

Gratė janė perfeksioniste. U pėlqen tė sigurohen se do tė kenė sukses, qė para se tė provojnė diēka, kėshtu qė e shmangin kėrcėnimin e dėshtimit dhe nuk zgjaten pėr gjėra tė reja. Megjithatė, ky lloj tė menduari duhet tė pėrmbyset. Gratė e forta shkojnė pas gjėrave qė i frikėsojnė. Jini tė guximshme dhe tė patrembura, kėshtu qė edhe nėse dėshtoni, tė jeni nė gjendje tė shkoni pėrpara.

Ato nuk tėrhiqen para sfidave

Qė nė moshė tė re, grave u kėrkohet tė rrijnė mėnjanė dhe tė veprojnė pasivisht. U kėrkohet tė presin qė ti ftojnė, nė vend qė tė bėjnė njė hap pėrpara dhe tė bashkohen. Megjithatė, gratė e forta emocionalisht janė ato qė u dalin pėrballė sfidave. Ato e kapėrcejnė perceptimin Nuk jam e ftuar dhe vazhdojnė pėrpara, shkojnė nė takime ku njerėzit ndoshta do tė thonė jo, dhe mėsojnė prej atyre eksperiencave.

Ato nuk krahasohen me tė tjerat

Gratė e forta emocionalisht janė frymėzimi i vetvetes. Nuk ka asnjė arsye qė tė mos jenė njėsoj tė mira, nė mos mė tė mira se cilado tjetėr. Secila ėshtė unike dhe askush tjetėr nuk mund tė jetė si ato. Dhe kėto, gratė e forta emocionalisht e dijnė mirė, shkruan bota.al. Kjo i bėn unike dhe speciale.

Ato nuk e masin vlerėn e tyre, me opinionin qė tė tjerėt kanė pėr to

Grave tė forta emocionalisht as nuk u bėhet vonė pėr atė qė tė tjerėt mendojnė pėr to, sepse ato i jetojnė jetėt e tyre ashtu si duan vetė. Kėshtu qė, opinioni i dikujt tjetėr ėshtė i pavlerė. Ato besojnė tek vetja dhe tek ajo qė bėjnė, dhe e pranojnė faktin qė jo tė gjithė do tė besojnė nė kėtė gjė.

Ato nuk e humbasin pasionin

Ėshtė shumė gjė e mirė tė jesh pasionante. Askush nuk duhet tė veprojė si robot. Njė gjė qė i frymėzon dhe motivon njerėzit, ėshtė kur jeni sa mė tė vėrteta. Dhe emocionet janė reale. Gratė e forta emocionalisht e dinė qė nėse janė pasionante, tė tjerėt do i ndjekin. Sepse pasioni ėshtė si energjia qė mban nė lėvizje njė grua tė fortė emocionalisht.

Reklamė

Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
"Y\Xi

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.
Reklamė