Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Ēfarė duhet tė ndryshoni tek vetja qė tė gjeni dashurinė e vėrtetė?

Nuk ju ecėn fare nė dashuri? Urgjentisht, rregulloni kėto 5 gjėra te vetja juaj!

Ēfarė duhet tė ndryshoni tek vetja qė tė gjeni dashurinė e vėrtetė?
Ēfarė duhet tė ndryshoni tek vetja qė tė gjeni dashurinė e vėrtetė?
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 17/01/2018 14:53

Ju jeni njė femėr e dashur qė i pėlqen tė dalė dhe tė takojė njerėz tė rinj?

Sipas ekspertėve, nė rast se e ndjeni se pothuajse nė ēdo takim dėshtoni dhe ndiheni keq pėr kėtė gjė, ka ardhur koha tė pushoni pak.

Takimet e dėshtuara me dikė qė pėlqeni, do t'ju kursejnė kohėn dhe energjinė. Ky pushim do ju bėjė mė tė freskėt dhe do ndiheni mė pozitive.

Perspekti ju tregon ku qėndron problemi me takimet tuaja:

Jeni nė dilemė nėse vėrtetė do takoni ndonjė qė ja vlen

Mos ja bėni vetes suaj kėtė gjė, sepse edhe me personin qė do dilni do keni njė dyshim tė madh brenda jush. Kjo pasiguri do reflektohet edhe mė shumė dhe si pasojė nuk do e konsideroni personin qė keni dalė si njė kanditat tė mirė.

Ndiheni shumė entuziaste nė ēdo takim

Ekzagjerimi ndikon negativisht sidomos nėse bėhet fjalė pėr takim me dikė. Nėse e jepni veten shumė shpejt dhe tė bėni sikur mezi po prisnit tė takonit kėtė person, dijeni qė takimi do shkojė keq. Ai nuk do ketė ndonjė pėrshtypje tė mirė pėr ju dhe nuk do e ndjejė t'ju marrė mė nė telefon pėr t'ju takuar.

Shikoni aplikacionet e njohjeve online si shpėtim

Sipas ekspertit Gibson, heqja e aplikacioneve ėshtė njė hap i i parė nė heqjen e tundimit pėr tė qėndruar nė skenėn e takimeve. Pamundėsia pėr tė njohur njerėz tė rinj nė ditėt e sotme i ka bėrė njerėzit qė tė shohin aplikacionet si njė zgjidhje tė vetme. Zhgėnjimet nė kėtė rast janė mė tė mėdha.

Ju mendoni se ēdo mashkull qė takoni ėshtė njė dėshtak

Nėse e keni kėtė mendim pėr ēdo mashkull qė takoni, ju po dėnoni veten tuaj pėr tė njohur dikė qė ja vlen nė tė ardhmen. Duhet tė pėrpiqeni ta hiqni kėtė mendim sa mė shpejt.

Ju nuk dini se ēfarė dėshironi

Nuk mund tė gjeni dikė qė t'ju dojė, nėse ju ende nuk e dini se ēfarė dėshironi nė jetėn tuaj. Mundohuni tė krijoni njė ide pėr gjėrat qė vėrtetė doni dhe mė pas njihuni me njerėz tė rinj.


Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
D]!<

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.