Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Miqtė mė tė mirė i pėrkasin grupit tė gjakut...

Miqtė mė tė mirė kanė kėtė grup gjaku. Zbuloni disa fakte interesante!

Miqtė mė tė mirė i pėrkasin grupit tė gjakut...
Miqtė mė tė mirė i pėrkasin grupit tė gjakut...
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 16/01/2018 14:12

Nė kėtė artikull Perspekti ju sjell disa nga karakteristikat mė kryesore tė njerėzve qė i pėrkasin grupit A tė gjakut.

Do habiteni, sa fakte interesante ka pikėrisht pėr personat qė kanė grupin e gjakut A.

1. Serioz, tė durueshėm, tė qetė dhe tė ftohtė.

2. Planifikojnė gjithēka pėrpara dhe kryejnė detyra me seriozitet.

3. Pėrpiqen tė gjejnė rezultatin ideal pėr ēdo situate.

4. Tentojnė tė mbajnė veten tė ndarė nga tė tjerėt, veēanėrisht ata qė nuk ndajnė mendimet e tyre.

Disa nga karakteristikat negative tė grupit tė gjakut A janė:

1. Ata janė shumė kokėfortė dhe duan t'i dalė nė shumicėn e rasteve ideja e vet.

2. Tė fiksuar pas diēkaje

3. Pesimistė

4. Shumė tė ndjeshėm

Sipas, National Institutes of Health nėse e keni grupin e gjakut A e keni mė tė lartė nivelin e stresit, nė trupin tuaj. Kėto persona e kanė 20% mė tė lartė mundėsinė pėr t'u prekur nga kanceri i stomakut nė krahasim me grupet e tjera tė gjakut. Gjithashtu, kanė 5% mundėsi mė tė larta pėr t'u prekur nga sulmi nė zemėr. Sipas BBC, njerėzit qė kanė grup gjaku A, mund tė preken mė lehtė nga infeksione tė ndryshme.

Pėrsa i pėrket karakterit tė tyre ata janė kreativė, tė ndjeshėm, tė duruar dhe tė pėrgjegjshėm ndaj gjėrave qė kanė nė jetėn e tyre.

Sipas ekspertėve, janė njerėz pozitivė, zemėrmirė dhe priren pėr t'i dhėnė suport njerėzve kur janė nė vėshtirėsi. Njerėzit me grup gjaku A janė socialė dhe dinė tė ruajnė sekretet. Prandaj, kėta persona janė miqtė mė tė mirė.

Ja personat e njohur qė njihen pėr grupin A tė gjakut: George H. W. Bush, Britney Spears, Adolf Hitler, Richard Nixon, Ringo Starr dhe Jet Li.

Reklamė

Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
Q3J]U

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.
Reklamė