Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Si tė bėni tė mundur qė grimi tė zgjasė gjithė ditėn?

Me kėto truke, grimi do tė duket i freskėt gjatė gjithė ditės.

Si tė bėni tė mundur qė grimi tė zgjasė gjithė ditėn?
Si tė bėni tė mundur qė grimi tė zgjasė gjithė ditėn?
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 30/12/2017 20:04

Shumica e vajzave e njohin mirė situatėn kur grimi bie e prishet, me tė dalė nga shtėpia, sidomos kur temperaturat janė si tė kėtyre ditėve. Njė pjesė zgjedhin tė mos e pėrdorin fare nė ditėt e nxehta (dhe mirė bėjnė) por pėr ato qė janė bėrė tė varura, ngelet njė problem i vazhdueshėm.

Ndalu njė moment pėr tė lexuar kėto kėshilla sepse nė kėtė mėnyrė, grimi do tė tė zgjasė ca orė mė shumė nga sa tė duhet.

Perspekti i ka marrė kėshillat nga specialistėt e pas kuintave tė sfilatave.

1. Pėrdor gjithmonė kremin hidratues pėrpara fondotintės.

2. Aplikoje fondotintėn gjithnjė me ndihmėn e njė sfungjeri ose peneli, asnjėehrė me kishta. Gjithashtu, zgjidh fondotinėn qė reziston mė shumė.

3. Qė edhe buzėkuqi tė mos prishet e zbehet, lyeji sė pari buzėt me njė laps tė sė njėjtės nuancė e mė pas vendosni buzėkuqin.

4. Meqenėse qerpikėt janė gjithnjė tė rėndėsishėm, pėrdorimi i kthyeses sė qerpikėve, kėshillohet gjithmonė!

5. Nė fund tė tė gjithė hapave, fiksojeni grimin me ujė termal nė formė spray. Kėtė gjė mund ta bėni 2-3 herė gjatė ditės nė mėnyrė qė fytyra tė duket e freskėt!

Reklamė

Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
:$1ca

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.