Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

A e dinit pėr ēfarė mund ta pėrdorni aēetonin pėrveē pastrimit tė thonjve?

9 pėrdorime tė pastruesit tė thonjve (aēetonit) qė nuk kanė lidhje me manikyrin

A e dinit pėr ēfarė mund ta pėrdorni aēetonin pėrveē pastrimit tė thonjve?
A e dinit pėr ēfarė mund ta pėrdorni aēetonin pėrveē pastrimit tė thonjve?
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 17/02/2018 12:28, Ndryshuar: 17/02/2018 19:30

Nėse deri mė tani e keni pėrdorur aēetonin vetėm pėr tė pastruar thonjtė nga manikyri, nuk e keni ditur se sa pėrdorime tė tjera ka ky produkt kozmetike. How Stuff Works shpjegon se acetoni pėrbėrėsi aktiv i pastruesit tė thonjve mund tė pėrdoret pėr tė hequr njolla tė ndryshme nga veshjet, pėr tė pastruar objekte tė ndryshme etj!

Vazhdoni lexoni pėr tė mėsuar pėrdorimet e tjera tė aēetonit:

1. Nėse atletet e bardha nuk janė mė tė tilla pas disa ditėsh, ajo qė duhet tė bėni nuk ėshtė t'i fusni nė lavatriēe t'i lani, por me ndihmėn e njė pambuku tė lagur me aēeton tė pastroni pjesėn e gomės!

2. Shpesh fėmijėt i mbushin duart me tatuazhe, tė cilat nuk ikin pėr ditė me rradhė! Mėnyra mė e lehtė ėshtė t'ua fshini me njė pambuk me aēeton! Nuk do tė duhet t'ua fėrkoni fort lėkurėn, ndaj kjo do tė ishte mėnyra mė e mirė.

3. Dizinfektoni brisqet! Shpesh ndodh qė lėkura t'ju irritohet pasi brisku ėshtė pėrdorur prej disa javėsh, por nėse ju e dizinfektoni me aēeton, nuk do tė keni probleme me lėkurėn.

4. Holloni manikyret qė ju kanė ngrirė!

5. Ataku mund tė duket si gjėja mė e vėshtirė pėr t'u hequr kur bie nė vendin e gabuar! POR kėshtu keni menduar para se tė dini pėrdorimet e aēetoni! Njėri prej tyre ėshtė dhe largimi i kėtij tė fundit nga ēdo sipėrfaqe.

6. Largoni etiketat ngjitėse nga kutitė e ndryshme!

7. Pastroni bizhuteritė metalike.

8. Pastroni tastierėn!

9. Eleminoni bojėn e lapsave tė ujit nga veshjet.


Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
B$Hc

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.
Reklamė