Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Ndiqni kėtė kėshillė nėse dėshironi tė bėheni tė pasur

Ndryshe nga ajo ēfarė mund tė thonė shumica, Steve Siebold, milioner, tregon se ēdo njeri i ka tė njėjtat mundėsi pėr t'u pasuruar, por jo gjithkush i shfrytėzon ato mundėsi.

Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 20/12/2017 19:27

Ne ndoshta nuk mund ta parashikojmė tė ardhmen, por pa dyshim se mund ta dimė nėse po shkojmė nė drejtim tė gabuar.

Njė nga kėto shenja se jemi duke shkuar nė drejtim tė gabuar sa i pėrket pasurisė, ėshtė edhe kursimi. Sipas Steve Siebold, shumica e njerėzve pėrqendrohen nė kursimin e parave, dhe jo nė fitimin e tyre.

Pra, mėnyrė e mirė pėr tė punuar menēur ėshtė duke i rritur tė ardhurat financiare, e jo vetėm kursimet. Edhe pse kursimi ėshtė i domosdoshėm pėr ndėrtimin e pasurisė, ju nuk duhet tė pėrqendroheni aq shumė nė kursim dhe tė filloni t'i neglizhoni tė ardhurat, gjėja nė tė cilėn pėrqendrohen njerėzit e pasur.

"Nėse dėshironi tė mendoni si personat e pasur, atėherė ndaloni sė brengosuri se mos po mbeteni pa para dhe fokusohuni tė fitoni mė shumė para", thotė Siebold.

Reklamė

Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
6/Eb7

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.
Reklamė