Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Qyteti ku fliten 150 gjuhė ėshtė...

Njė qytet i rrallė ndodhet nė Suedi.

Qyteti ku fliten 150 gjuhė ėshtė...
Qyteti ku fliten 150 gjuhė ėshtė...
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 11/01/2018 15:05

Qyteti quhet Malmö dhe nga madhėsia ėshtė qyteti i tretė mė i madh i Suedisė.

Nėse do ta vizitoni Malmö ju do tė kupton se ai ėshtė shumė i veēantė pasi do takoheni me shumė njerėz tė ndryshėm dhe do tė dėgjoni 150 gjuhė tė ndryshme.

Malmö ka 310 mijė banorė.

Rreth 43% e popullsisė janė mė origjinė tė huaj po rezidentė, 31% janė lindur jashtė Suedisė apo 99.788 njerėz dhe 11% ose 35.721 persona kanė tė lindur nė Suedi, por me prindėr jo suedezė.

Ai ėshtė dhe njė qytet i bukur me parqe tė shumta, biblioteka, muze tė teknologjisė, kullėn HSB, mbetjet e kalasė sė vjetėr Malmöhus e ndėrtuar nga Erik Pomerania nė 1434.


Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
I8C3

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.