Lajthitė ulin rrezikun e sėmundjeve tė zemrės
Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Lajthitė ulin rrezikun e sėmundjeve tė zemrės

Studiuesit rekomandojnė konsumimin e 20 kokrra lajthive nė ditė.

Lajthitė ulin rrezikun e sėmundjeve tė zemrės
Lajthitė ulin rrezikun e sėmundjeve tė zemrės
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 21/12/2017 13:07

Studiuesit kėshillojnė konsumimin e lajthive pėr tė pasur njė zemėr tė shėndetshme.

Por si ēdo ushqim tjetėr edhe konsumimi i lajthive duhet tė jetė i limituar, me njė dozė tė rekomanduar ditore.

Pėr kėtė studiuesit rekomandojnė konsumimin e 20 kokrra lajthive nė ditė.

Sipas tė dhėnave tė nxjerra nga studimet e kryera konsumimi i lajthi nė pesė ditė ose mė shumė ditė nė javė, redukton rreziqet e prekjes nga sėmundjet e zemrės me 30-50%.


Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
2>D5

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.
Reklamė