Cilat janė pėrfitimet shėndetėsore tė lules sė bananės?
Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Cilat janė pėrfitimet shėndetėsore tė lules sė bananės?

Perspekti sjell pėrfitimet shėndetėsore tė lules sė bananes qė shumica e njerėzve nuk i dinė!

Cilat janė pėrfitimet shėndetėsore tė lules sė bananės?
Cilat janė pėrfitimet shėndetėsore tė lules sė bananės?
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 23/01/2018 21:28

Bananet janė fruti mė popullor nė botė, por e dini se pėrveē frutit edhe pjesėt e tjera tė pemės janė tė dobishme?

Ky artikull do t'ju njohė me pėrfitimet shėndetėsore tė lules sė bananes, qė ėshtė e pasur me vlera ushqyese dhe gjen pėrdorim pėr reduktimin e dhimbjeve, tensionin e gjakut dhe njė sėrė aspektesh tė tjera qė jua rendisim nė listėn mė poshtė:

Trajton aneminė pėr shkak tė pėrmbajtjes sė lartė tė hekurit;

Forcon kanalin e mitrės;

Rregullon tensionin e gjakut;

Trajton ulcerėn;

Rregullon ciklin menstrual;

Parandalon problemet me tretjen si: kapsllėku;

Pėrmirėson funksionet e veshkave;

Rregullon nivelet e sheqerit nė gjak dhe parandaloni diabetin.

Kujdes!

Edhe pse tė dobishme, lulet e bananes nuk duhen konsumuar tė papėrpunuara!

Reklamė

Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
#^;])

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.
Reklamė