Erėzat qė luftojnė gripin dhe ftohjen janė...
Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Erėzat qė luftojnė gripin dhe ftohjen janė...

Kėtu janė erėzat qė do tė ndihmojnė nė lehtėsimin e simptomave, madje edhe tė shkurtojnė kohėzgjatjen e ndonjė ftohje apo gripi.

Erėzat qė luftojnė gripin dhe ftohjen janė...
Erėzat qė luftojnė gripin dhe ftohjen janė...
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 21/01/2018 16:12

Karafili

Mė parė karafili pėrdorej pėr tė dekoruar portokallet dhe pėr tė pėrgatitur njė lloj vere. A e dini qė tė pėrtypėsh njė karafil lehtėson simptomat e tė vjellės dhe tė jep frymėmarrje tė freskėt. Vaji i saj esencial lufton lodhjen, ėshtė analgjezik dhe tė jep energji.

Kurkuma e Indisė

Nė fakt ajo pėrdoret pėr pėrgatitjen e kerrit dhe sipas studimeve ka efekte antitumorale. Pėrdorni kurkumanė gjatė gatimit. Pėr shembull pėr mėngjes mund tė pėrgatisni qumėshtin e artė, pėr rreth njė muaj. Falė efektit detoks pėrmirėsoni lėkurėn dhe forconi sistemin imunitar.

Xhenxhėrfili

Keni dhimbje fyti? Zjeni ujė dhe priteni xhenxhėrfilin e freskėt nė feta, shtoni njė lugė mjaltė dhe lėng limoni. Ky ēaj ka njė efekt detoksifikues dhe falė aftėsive tė xhinxherit lufton gripėrat e stinės.

Piperi

Varietetet e piperit janė shumė. Shtojeni nė pjatėn tuaj dhe do t'u japė njė shije intense. Sipas studimeve, ka aftėsi diuretike, antidepreėsive dhe ėshtė njė eliksir i rinisė duke luftuar plakjen

Mente

Rifreskon, lufton tė vjellat dhe kur tė zė makina, si dhe favorizon tretjen. Pėrgatisni njė ēaj menteje pas buke. Shtoni pak portokall ose mandarinė, tė pasura me vitaminė C.

Arrėmyshk

Ėshtė njė antiseptik i fuqishėm pėr tė luftuar dhimbjet reumatizmale dhe pėr tė pėrmirėsuar procesin tretės. Por mos e ekzagjeroni. Arrėmyshku pėrdoret nė sasi tė vogla. Mund tia shtoni rizotos apo makaronave tė bėra nė shtėpi.

Speci djegės

Kur jeni ftohur apo keni dhimbje fyti shfrytėzoni rastin pėr njė pjatė me makarona me vaj, spec djegės dhe hudhra, antibiotikė natyralė. Speci djegės ėshtė mbrojtės pėr zemrėn, pėrmirėson qarkullimin dhe forcon imunitetin.

Shafrani

Sipas studimeve, ka njė efekt antidepresiv, dhe ka antioksidantė. Ėshtė mjaft i mirė pėr shėndetin e syve dhe trurit. Ke provuar mjaltė me shafran? Ėshtė shumė i shijshėm.

Qimnon

Shtoni pak qimnon nė perimet nė avull. Sipas studimeve kundėrshton veprimin e radikaleve tė lira dhe stimulon dhe dezintoksikon mėlēinė, duke ndikuar nė mirėqėnien e organizmit.


Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
@HhDk

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.