Perspekti - Tortė me kakao dhe sherbet.
Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Tortė me kakao dhe sherbet.

Si te pėrgatisėsh tortė me kakao dhe sherbet.

Tortė me kakao dhe sherbet.
Tortė me kakao dhe sherbet.
Nga: Ndricim Topalli
Publikimi: 11/03/2016 10:49

Pėrbėrėsit:

3 vezė

2 gota sheqer

Gjysėm gote qumėsht

4 gota miell

3 lugė tė mėdha kakao

1 lugė tė madhe pluhur pėr torte

1 lugė sheqer vanilje.

Sherbeti:

100 gramė margarinė

4 gota sheqer

2 gota ajkė tė ėmbėl

2 lugė tė mėdha kakao

Pėrgatitja:

Nė njė enė i pėrziejmė tė gjithė pėrbėrėsit derisa tė bėhet njė masė homogjene. Pastaj e hedhim nė njė tepsi e fusim pėr pjekje. Pasi tė piqet pandispanja e lėme tė ftohet. Ndėrkohė pėrgatisim sherbetin me pėrberėsit e pėrmendur mė lart. Pasi torta tė ftohet i hedhim sherbetin dhe pastaj mbi tortė hedhim kokos tė grirė pėr zbukurim.

Ju befte mirė!


Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
jF](@

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.
Reklamė