Celulari mund tė kthehet nė aparat profesional fotografish
Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Celulari mund tė kthehet nė aparat profesional fotografish

Nėpėrmjet kėtij aplikacioni ju mund tė bėni foto nga telefoni juaj me rezolucion HDR.

Celulari mund tė kthehet nė aparat profesional fotografish
Celulari mund tė kthehet nė aparat profesional fotografish
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 08/12/2017 19:21

Aplikacioni Lightroom sė fundmi ėshtė pėrditėsuar pėr t'i ofruar pėrdoruesve tė tij shkrepjen e fotove Raw HDR, nga kamera e celularit tė tyre.

High Dinamic Range (HDR), balancon hijet dhe dritat e fotos, duke e bėrė foton nė tėrėsi mė tė kėndshme e profesionale. Adobe ka publikuar disa foto qė janė bėrė me HDR Raw dhe siē e shikoni, janė me ngjyra, me kontraste, te pastra, gati si pikturė.

Fatkeqėsisht, kjo risi ėshtė e disponueshme vetėm pėr njė grup tė vogėl celularėsh: iPhone 7 & 7 +; iPhone 6s & 6s +; iPhone SE, Samsung Galaxy S7 & S7 Edge dhe Pixel & Pixel XL. Pritet qė pas disa muajsh edhe disa lloje tė tjerė telefonash ta kenė.

Reklamė

Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
CI6a

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.
Reklamė